MEB'de Genel Müdür"Öyküleriyle Türkülerimiz"programını "koltuğumu tehlikeyi atamam " düşüncesiyle mi iptal ettirdi?

MEB'de Genel Müdür"Öyküleriyle Türkülerimiz"programını "koltuğumu tehlikeyi atamam " düşüncesiyle mi iptal ettirdi?

Türkülerden Bile Korkan Genel Müdür Koskoca Genel Müdürlüğü Nasıl Yönetecek?

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 28 Mart 2022 tarihinde Sosyal Bilimler Liselerine yönelik olarak düzenlenen "Öyküleriyle Türkülerimiz" şöleninde sosyal bilimler liselerinde öğrenim gören öğrencilere sahnede türkülerini seslendirecekleri bir program duyurusuna çıkmıştı.

MEB Tarafından Yapılan duyuruda ;

Bakanlığımız; Karacaoğlan'ın, Köroğlu'nun, Dadaloğlu'nun, Âşık Veysel'in ve daha nice halk ozanının deyişleriyle nesilden nesile aktarılan türkülerin ve türkülerin kaynağındaki öykülerin derinliğiyle genç nesillerimizi tanıştırmak ve farkındalık oluşturarak yaşatılmasını sağlamak amacıyla Ankara'da gerçekleştirilecek bir yarışma organizasyonuna hazırlanıyor.

Genel Müdürlüğümüze bağlı sosyal bilimler liselerine yönelik olarak düzenlenen "Öyküleriyle Türkülerimiz" şöleninde sosyal bilimler liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz sahnede türkülerini seslendirirken grup arkadaşları tarafından türkülerin öyküleri paylaşılacak.

Türkiye genelindeki 93 sosyal bilimler lisesinden gelecek ay başvuruları alınacak "Öyküleriyle Türkülerimiz" şölenin ve ödül töreninin Haziran 2022'de yapılması planlanıyor.

Türkülerden Bile Korkan Genel Müdür Koskoca Genel Müdürlüğü Nasıl Yönetecek?

"Öyküleriyle Türkülerimiz" yarışması ile ilgili sitemize gelen bilgide Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu’nun programa çok az bir süre kala ben bu konuda risk alamam koltuğumu tehlikeye atamam diyerek programı iptal ettirdiği ve bu iptal kararı ile İllerin tek tek aranarak programın iptal edildiği bilgisi verilmesi sonrası İl Müdürlükleri ve Genel Müdürlükte şaşkınlığa yol açtığı iddia edildi.

Bakalım Genel Müdür baskılara dayanamayıp bu kararında geri adım atacak mı?

fireshot-capture-158-genel-mudurlugumuze-bagli-sosyal-bilimler-liselerinde-ogrenim-goren-o-ogm-meb-gov-tr.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum