MEB'de Skandal Atama İle Eşlerin Alacağı Maaş Dudak Uçuklatıyor.

MEB'de Skandal Atama İle Eşlerin Alacağı Maaş Dudak Uçuklatıyor.

MEB'de Skandal Atama sonrası Eşlerin Alacağı Maaş Dudak Uçuklatıyor.

MEB'de Skandal Atama .Kendi yerine eşi atandı haberimizde Milli Eğitim Bakanlığında eski bakan yardımcısı İbrahim Er’in özel kalem müdürlüğünü yapan Türkiye’nin Hollanda-Lahey eğitim müşavirliği görevini yürüten Niyazi Kaya'nın yerine eşi Doç.Dr. Miyase KOYUNCU KAYA'nın eğitim müşaviri olarak atandığını yazmıştık.

Bu haberimiz sonrası sitemize bu konuda bir çok mesaj geldi ve bu mesajlardan en önemli tüm kamuoyunun gözünden kaçan bir ayrıntıyı bu haberimizde sizler ile paylaşacağız.

Lahey eğitim müşaviri iken kendi yerine eşinin ataması yapılan Niyazi Kaya'nın ise Hollanda-Amsterdam Eğitim Müşaviri olarak atandığı bilgisi yer alıyor.

Amsterdam.meb.gov.tr internet sitesinden Amsterdam eğitim müşavirinin kim olduğuna bakmak istediğimizde ise ilgili sitede teşkilat şeması v.b. her hangi bir bilgiye yer verilmediğini görmekteyiz.

1 Milyon eğitim camiası içerisinde Lahey eğitim müşavirliği görevini yürütürken Amsterdam eğitim müşavirine atanan Niyazi Kaya yerine eşinden başka atanacak kimse bulunamadı mı?

Bu sorunun cevabını verecek tabi ki MEB Bakanı ve Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Çelik'tir.

Eğitim müşavirin aylık ortalama olarak 5.000-6.000 Euro arasında maaş aldığını düşünürsek bu atamalar ile aylık olarak sadece eşlerin toplamda Türkiye'de aldıkları maaş dışında 12 bin Euro (158 Bin TL) maaş aldığını söyleyebiliriz.

Doğal olarak bu atamalar Bakan Mahmut Özer'in imzasıyla yapılıyor. Bu atamaların yapılması için kimin referans olduğu konusunda ise Bakan Mahmut Özer'in Bakan olmasından sonra yapılan üst düzey atamaların çoğunda olduğu gibi( hangi üst düzey atamalar olduğunu sonraki haberlerimizde aktaracağız) eski MEB Bakan Yardımcısı İbrahim ER'in olduğu söyleniyor çünkü haberimizin başında da belirtiğimiz gibi Niyazi Kaya İbrahim Er’in özel kalem müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Özet olarak Bakan Mahmut Özer'in TBMM Bütçe görüşmelerinde yeni atanan bir öğretmenin 5.097 TL açıklamasını dikkate alırsak aylık 158.000 TL alınan maaşı siz değerli okurlarımızın yorumuna bırakıyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum