banner476

MEB'den Haziran'da okulların açılma haberine cevap geldi

MEB'den haziran'da okulların açılma haberine cevap geldi. İşte MEB'in açıklaması

MEB 16.05.2020, 12:38 16.05.2020, 13:18
MEB'den Haziran'da okulların açılma haberine cevap geldi

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün basında yer alan Haziran'da öğrenciler ders başı yapacak haberini yalanladı. Bakanlık, okulların açılma tarihini bize bilimsel veriler verecek dedi.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama

Okulların açılma süreciyle ilgili haberlerinizde Sayın Bakanımızın 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamanın dikkate alınmasını önemle rica ederiz.

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için, hazırlığımız tamam.

Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.'"

İŞTE MEB'İN AÇIKLAMA YAPTIĞI HABER

Yorumlar (6)
Özgür 4 ay önce
Umarız meb gaza gelip de 16 milyonu riske etmez...
VELİ 4 ay önce
Açılsın da ne kadar verimli our ki? Yaz geldi. Çocuklar hep evdeydi derse odaklanamaz ki. Bilemedim alınan riske değer bir katkı sağlar mı?
veli duyarlı 4 ay önce
biri diyor açılacak öteki diyor ben bilmem eşim bilir...ne eğitimmiş sanırsınız okullarda atom patçalıyorlar...tam sayı ile doğal sayı farkını bilmeyen bir nesilden bahsediyoruz...devamsızlık alınmayacak vs gibi oyunlarla sorumluluğu veliye atarak okul açmanın manası nedir..bir kişide görüldü diye envayi tedbir alınırken hergün binlerle ifaede edilen hasta sayısına rağmen okul açmak nedir
Can 4 ay önce
Madem MEB yalanlıyor. Neden okullar açılacak diye haber yapıp sonra MEB in tekzibini haber yapıyorsunuz. Sizi de anlamak mümkün değil. Sörf okunmak için değer mi bu hileye? Yakışmadı.
Ali 4 ay önce
Hürriyetten biri bir taş attı kuyuya bütün medya yuttu.
Esin 4 ay önce
Cocuklar ilk donemde 49 almis sindi cocuklar siniftami kalacak ikinci donem duzelteceklerdi onlarin gunahi ne disardan egitim verdiniz niye not vermiyorsunuz bakanda elini vijdanini yoklasin bir not icin cocuklar borclumu gececek vijdanina niraktik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@