MEB'den Okullarda Kiralama İşlemleri Konulu Resmi Yazı

MEB'den Okullarda Kiralama İşlemleri Konulu Resmi Yazı

MEB 81İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Kiralama İşlemleri Konulu Resmi Yazı gönderdi

Millî Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı 10.12.2021 tarihli 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen Kiralama İşlemleri Konulu Resmi Yazıda;

Bakanlığımıza il milli eğitim müdürlüklerinden ve çeşitli spor kulüplerinden gelen taleplerin incelenmesi neticesinde; okullarda bulunan spor salonlarının kiralanması istenilmektedir.

09/02/2012 tarihli ve 28199 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca Bakanlığımıza bağlı okullarda bulunan kantin, açık alan, otopark, halı saha, spor salonu, salon, okul bahçesi ve benzeri yerlerden yalnızca kantin vb. yerler için kiralama imkanı tanındığı, kantin vb. yerler haricinde kalan yerlerin ise ticari amaçlarla kiraya verilmesinin mümkün bulunmadığı ilgi (b) yazımızda belirtilmiş olup söz konusu alanların sportif faaliyetlerde kullanılmasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Bakanlığımıza bağlı okullarda bulunan halı saha, spor salonu vb. yerlerin Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan 18.04.2019 tarihli Protokol kapsamında sportif faaliyetlerde ücretsiz olarak kullanılmasının mümkün olduğu ilgi (a) yazımızda ifade edilmiş olup uygulamaların bu kapsamda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

16039651302815.jpg

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Mehmet Fatih LEBLEBİCİ Bakan a. Başkan

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum