MEB'e Öğretmen kökenli bakan mı geliyor?

MEB'e Öğretmen kökenli bakan mı geliyor? Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından, siyasi kulisler de hareketlenmeye başladı. Ak Parti olağanüstü kongre ile önümüzdeki günlerde yeni Başbakanını seçecek.

MEB 17.08.2014, 23:11 17.08.2014, 23:11
MEB'e Öğretmen kökenli bakan mı geliyor?
 Yeni Başbakan ile birlikte, özellikle Ak Parti'de yer alan 3 dönem kuralı gereği, yaklaşan 2015 genel seçimleri göz önüne alındığında yeni bir kabinenin de oluşacağına artık kesin gözüküyor.
 
KULİSLERDE YENİ BAKAN İSİMLERİ
 
Kulislerde, kimler gidecek, kimler kalacak hesapları çoktan yapılmaya başlandı. Özellikle Başbakan Erdoğan'a yakın isimlerin yeni kabinede daha güçlü bir şekilde yer alacağı ifade ediliyor.
 
MEB'E ÖĞRETMEN KÖKENLİ BAKAN MI GELİYOR?
 
Kulislerde Milli Eğitim Bakanlığı için farklı isimler yer alsa da; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri IŞIK'ın ismi ön planda yer alıyor.
 
Bakan Fikri IŞIK'ın Erdoğan'a yakınlığı bir yana; 3 dönem kuralına takılmaması, başarılı bir isim olması, parti içerisinde de uzun süre eğitimle ilgili konularda görev alması, özellikle öğretmen kökenli olması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.
 
BAKAN FİKRİ IŞIK KİMDİR? 
 
Fikri Işık, 13 Eylül 1965′te Gümüşhane Babacan köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir.
 
Öğretmen, İş Adamı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ÖğretmenliğiBölümünü bitirdi.
 
İzmit ve İstanbul'da özel okullarda İngilizce ve matematik öğretmenliği yaptı. Gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı.
 
1989-1994 yılları arasında  İzmit ve İstanbul' da iki ayrı özel okulda İngilizce matematik öğretmenliği yaptı.
 
1994-2001 yılları arasında değişik zamanlarda Hereke Lisesinde fahri olarak İngilizce ve son sınıf öğrencilerine üniversiteye yönelik  matematik dersleri verdi.
 
20 Ekim 2001 tarihinde AK Parti Kocaeli Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-GE'den sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.
 
22 Haziran 2003 tarihinde AK Parti Kocaeli İl Başkanı oldu ve bu görevi 4 yıl sürdürdü.
 
23. ve 24. Dönemlerde AK Parti'den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi.
 
2007-2013 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
 
TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi ve bu görevi bir yıl sürdürdü.
 
ODTÜ Mezunlar Birliği Vakfı, Hereke Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği, Kızılay,Yeşilay, Ay Işığı Yetim ve Öksüz Çocuklar Yardımlaşma Derneği ile Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı'nın üyesidir.
 
İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Işık, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Yorumlar (1)
işşallah 6 yıl önce
işşallah kimya biyoloji ve fizik derslerinin önemini bilen ve ona göre atama yapan biri meb olsun allahım duy sesimi yeter artık 1000 kimya 1000 biyoloji 1000 fizik öğretmeni atayacak biri meb olsun yeter artık yok sayıldığımız

Gelişmelerden Haberdar Olun

@