MEBEmirlerini Takan Yok

MEBEmirlerini Takan Yok

MEB Emirlerini Takan Yok

Eğitim gücü sen olarak bir süredir Bakanlık ve sahanın birbirinden kopuk olduğunu Milli Eğitim Bakanlığının Bir çok konuda yazı ve emirleri bazı İL/İLÇE MEM ve Okul Müdürleri tarafından önemsenmiyor, ciddiye alınmıyor.

Kraldan daha çok kralcı gibi il/ilçe ve okul müdürlükleri düzeyinde adeta derebeyi misali bildiklerini okuduklarını şaşkınlıkla gözlemliyoruz. Sendikamızın uzun zamandır en yoğun mücadele alanı ve mesaisi Kanun ,hukuk, mevzuat ve bakanlık emirlerini yok sayan idarecilerin öğretmenlere yaptığı mobbing, angarya ve keyfi uygulamaları olmaktadır.

Gördüğümüz şudur. Bakanlığı kimse takmıyor.

İki yıldır pandemi nedeniyle online yürütülen ve başarıyla yapılan tercihler yine bu yıl pandeminin devam etmesi nedeniyle çevrimiçi kararı alınmıştır

En son Milli Eğitim bakanlığının Tercih dönemi çalışmalarının gönüllü yüzyüze yapmak isteyenler dışında EBA dan online yapılacağını ifade ederek yayınladığı kılavuzda açıkça belirtmesine rağmen
ülke geneli bir çok ilçe ve okul müdürlükleri Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürünü hiçe sayarak yüz yüze yapılması için öğretmenleri zorla görevlendirmeye çalışmaktadır.

Öğretmenlerin Bakanlığın yazısı üzerine zaten ekonomik olarak zor bir durumda binlerce Tl ödeyerek ailelerinin memleketlerinin yanına gitmişken.

İlgili müdürlüklerin öğretmenlere Bakanlık emirlerine rağmen yüz yüze zorlaması insani ve ekonomik durumu yok saymakta, keyfiyetle binlerce km yollara çağırmaktadır.

İl / İlçe Milli Eğitim ve okul müdürlükleri kendilerini Milli Eğitim Bakanlığı üzerinde görerek öğretmenleri keyfi ve kişisel taleplerle Bakanlık emrine uyarak ve güvenerek planlamalar yapmış memleketlerine gitmiş öğretmenlere yaptıkları ancak zorbalıktır ve emirleri mevzuatı saymıyorum demektir. Bakanlığın Rehber öğretmen/Psikolojik Danışmanlar Tercih dönemi filen görev yapacaklar cümlesini yüz yüze yapacaklar olarak anlamlandırıp bu şekilde işlem yapmaları ise emir ve okuduğunu anlamayan idareciler le mi yönetiliyoruz sorusunu ortaya çıkarmaktadır.


Eğitim gücü Sen olarak yapılan hukuksuz işleme dönük 28/06/2022 de online tercih çalışmaları yapılmasına dönük eylem kararı almamıza neden olmuşlardır. Düşünün ki Bir eğitim sendikası Bakan ve Genel Müdürlük emirlerine uygun davranılması ve bu emirleri koruma amaçlı eylem kararı alıyor.
İlgili İl/İlçe Müdürlükleri ve Okul müdürleri Milli Eğitim Bakanlığı emir ve kararlarına uygun davranmalı. Mevzuat bilgilerini yeniden gözden geçirmelidir.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum