MEB'in en çok maske üreten birimi Hayat Boyu oldu

MEB'in en çok maske üreten birimi Hayat Boyu oldu

MEB'in en çok maske üreten birimi Hayat Boyu oldu

 Milli Eğitim Bakanlığı Nisan ayından bu yana Mesleki ve Teknik liselerde maske üretiyor. Ancak üretimin yapıldığı tek nokta Meslek Liseleri değil bakanlığa bağlı Olgunlaştırma Enstitüleri ve Halk Eğitim Merkezlerinde de şu ana kadar 13 milyonu aşkın maske üretildi .

Salgın nedeniyle ,kurslar kapandı ancak üretim durmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 24 Olgunlaşma Enstitüsü ve 994 Halk Eğitim Merkezinde talebi artan tıbbi malzeme üretimi yapılıyor. 14 Nisan 3 Mayıs tarihleri arasında 13 milyonu aşkın maske üretildi .Yalnızca maske değil , 44167 tulum 35765 siperlik ve 4840 adet dezenfektan üretildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük NTV mikfronlarını konu ile ilgili şu açıklamarda bulundu:

Usta öğreticilerimiz , açılan kurslar karşılığında ücret alıyorlardı kurs bitti  buna rağmen Usta öğreticilerimiz, ücret almadan gönüllülük esasına dayalı bir şekilde gerek kurumlarımızda gerekse evlerde üretime başladı.

Dışarıda taktığımız  maskerlerde konuştuğunuzda ağzımız gözükmüyor ancak bizim tasarladığımız maskede ağız ve dudaklar gözüktüğü için konuştuğunuzda  karşıdaki insanlar işitme engelliler onu anlama konusunda da kolaylık sağlamış oluyoruz. 

 İhtiyaç bildirildiğinde  seri üretime de ayrıca geçirilecek. Başörtülü hanımefendiler kadınlarımız da maskeleri başörtü üzerinden kulağa takmak zor olduğu için ona uygun da bir tasarım yaptılar ve direk arkadan bağlanan bir maske üretildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük ayrıca  kısa süre içerisinde başta hijyen  olmak üzere 8 kursta uzaktan eğitime geçileceğini açıkladı
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.