Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “Eğitimde gerçekten bu dönemlerde çok büyük hizmetler yapıldı. Yine de hala yapılması gerekenler var ve her zaman daha çok şey bekleniyor eğitimde. İnşallah hep beraber bizden beklenenleri eğitimde gerçekleştireceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki terörü yenmek eğitimle, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür. Türkiye’nin eğitimini aldığımız noktadan çok iyi bir noktaya getirdik. Gelecekte de bayrağı en üst seviyede teslim edeceğiz.” Dedi.

 Bakan Yılmaz, Sivas Belediyesi tarafından tarihi Sivas Kalesi’nde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Programda konuşan Bakan Yılmaz, Türkiye’de her alanda önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, eğitim alanında gerçekleştirilen bazı proje ve çalışmalara değindi.

 

Çevresindeki savaş ve ateş çemberine rağmen Türkiye’nin dünyada en fazla büyüyen ve gelişmekte olan ülkeler arasında 5’inci sırada olduğunu belirten Bakan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Bu milletin 80 milyonunu ayrı tutmaksızın bir arada tutuyor, hizmet götürüyoruz. Sadece 80 milyona da değil, Suriye´de, Irak´ta, Balkanlarda, Kafkaslarda, dünyanın dört bir tarafında başı sıkışan Türkiye´ye gelir. Ne zamanki başları sıkışsa, derde düşseler o zaman Türkiye onlara kapı açıyor, gönüllerini açıyor, ekmeğini paylaşıyor. Biz birlik beraberlik içerisinde olduğumuz sürece terör belasını yeneriz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Türkiye son çeyrekte 4,8 büyüdü. 26 çeyrek üst üste büyüyen dünyadaki ender ülkelerden birisi. Dünyada en fazla büyüyen, gelişmekte olan ülkeler arasında 5´inci sıradayız. Allah’a hamdolsun her şeye rağmen, bu sıkışıklığa, çevremizdeki ateş çemberine, savaşlara rağmen, Türkiye´nin ilk çeyrekte yüzde 4.8 büyümüş olması Türkiye´deki güven ve istikrarın değerini, kıymetini göstermektedir. Allah’a hamdolsun bu güven ve istikrar sürdüğü sürece, Türkiye büyüyecektir. Büyüme ne demektir? Üretim demektir, üretmek, istihdam demektir. Biz de istiyoruz ki insanımıza daha çok hizmet verelim. Son 8 yılda 6 milyon insanımıza istihdam sağladık. Yeter mi yetmez.  Bu büyüme de gösteriyor ki Türkiye inşallah bu bölgenin ekonomik alanda da yükselen yıldızı olacaktır.”

“TERÖRÜ, YOKSULLUĞU YENMEK EĞİTİMLE MÜMKÜNDÜR”

Türkiye’de eğitim alanında çok büyük hizmetler yapıldığını ve halada yapılması gerekenler olduğunu belirten Bakan Yılmaz, terörü ve yoksulluğu yenmenin de ancak eğitimle mümkün olacağına vurgu yaptı.

Bakan Yılmaz; “Eğitimde gerçekten bu dönemlerde çok büyük hizmetler yapıldı. Yine de hala yapılması gerekenler var ve her zaman daha çok şey bekleniyor eğitimde. İnşallah hep beraber bizden beklenenleri eğitimde gerçekleştireceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki terörü yenmek eğitimle, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür. Türkiye’nin eğitimini aldığımız noktadan çok iyi bir noktaya getirdik. Gelecekte de bayrağı en üst seviyede teslim edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

“SİVASLILARA VE MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ”

“Milli değerleriyle gurur duyan, fikri, vicdanı hür bir nesil yetiştirmek istiyoruz” diyen Bakan Yılmaz, başarı için çok çalışmak gerektiğinin de altını çizdi.

Tüm Sivaslıların Ramazan Bayramını kutlayan Bakan Yılmaz, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Başarı için çok çalışmak gerekiyor. Evrensel değerlere açık, milli kültürün taşıyıcısı ve milli kültürüyle de gurur duyan fikri hür, vicdanı hür bir nesil yetiştirmek istiyoruz. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Biz ülkemize, milletimize güveniyoruz ve bu kardeşiniz arkadaşları ile birlikte Sivaslıya güveniyor. Bundan sonra da hem Sivaslıya, hem milletimize olan güvenimiz sonsuz devam edecektir. Yeter ki milletimizin birliği, dirliği daim olsun, ağız tadı bozulmasın. Bu duygularla Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sağlık ve huzur dolu nice bayramlarda buluşmayı diliyorum. Allah’a emanet olun.”

BAKAN YILMAZ, VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

 

Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından programa katılan, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bayramlaştı. Programa, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Harun Tan, il protokolünün önde gelen isimleri, STK Başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “terörü, yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum