Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Uzman Öğretmenlik Süresi 5 Yıla İnecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Uzman Öğretmenlik Süresi 5 Yıla İnecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Uzman Öğretmenlik Süresi 5 Yıla İnecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullara, öğretmenler için harcanılması adına yollanan paraların hala kullanılmadığını söyledi. Bakan Özer, okul idarecilerine seslenerek "Bu paraları kullanın" dedi. Özer, ayrıca başöğretmen ve uzman öğretmen ile ilgili yeni düzenlemeler yapılacağının sinyalini verip "10 yıl beklenen uzman öğretmenlikteki bekleme şartını 5 yıla düşüreceğiz" dedi

"UZMAN ÖĞRETMENLİK 5 YILA İNECEK"

Sınavlar bitip süreçler tamamlandıktan sonra 2-3 iyileştirme yapacaklarını bildiren Özer, şöyle devam etti: Bir tanesi kıdemli öğretmenlerimizle ilgili. Yıl tam netleşmedi, 20 veya 25-30, tam net değil, yıla sahip olan öğretmenlerimiz uzman öğretmen olduktan sonra 10 yıl daha başöğretmen olarak beklemesinler diye o şartı kaldıracağız.

İkincisi eğer eğitim alanında veya atandığı alanda tezli yüksek lisans yapmışsa 10 yıl beklenen uzman öğretmenlikteki bekleme şartını 5 yıla düşüreceğiz.

Eğer eğitim alanında, yine atandığı alanda doktora yapmışsa doğrudan başöğretmenliğe başvurma hakkı getireceğiz. Sahaya sürekli kulak veriyoruz, süreçleri iyileştirmeye çalışıyoruz ama kimse gölge etmesin, başka ihsan istemiyoruz.

Biz okul yöneticilerimizle öğretmenlerimizle bu eğitim sisteminin her türlü problemini çözeriz ve çözüldüğünü de bakın gösterdik. 1 yıl gibi kısa sürede koymuş olduğumuz hedeflerin her birini adım adım gerçekleştiriyoruz.

Türkiyegazesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

67 Yorum