Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji Konusunda Gerekli Adımları Atacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji Konusunda Gerekli Adımları Atacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji Konusunda Gerekli Adımları Atacak Mı?

Doğa koleji genel merkezine bağlı olan Trabzon Kampüsünün okulların açılmasına bir hafta kala kapanmıştı. Bu konuda ortaya konan belge ve bilgilere göre okulun kapanacağının bilinmesine rağöen kayıtların yapıldığı kamuoyuna yansımıştı.

Trabzon doğa kolejine kayıt yaptıran 114 öğrencinin kaydının başka okula alındığı ve bir mağduriyet olmadığı Doğa kolejince açıklanmış ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünce konu ile gerekli soruşturmanın da yapıldığı ifade edilmişti.

Bu konuda Trabzon Doğa Kolejine erken kayıt yapan bir veli tarafından gönderilen bir mesajda "Trabzon Doğa Koleji kızım 7 sınıf öğrencisi ve doğa kolejinde okuyordu okullara açılmasına 1 hafta kala okulun kapandığı bilgisine ulaştım ve yeni okul arayışına başladık kızımı net kolejinde 44.600 TL. Kayıt yaptırdım

ve ben erken kayıt yaptırmıştım doğa kolejinde 28750 TL'ye arada var bizim mağduriyeti bunun için mahkemeye vereceğim." ifadesi verilmiş.

Mesajda görüldüğü üzere öğrenci velileri mağdur olmuş ;

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu olay hakkında bir soruşturma açıldı mı ?

Şayet soruşturma açıldıysa akıbeti ne durumda ?

Konu ile ilgili gelişmeleri mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

Yüzlerce öğrencinin hem manevi hem de maddi olarak mağduriyetlerin giderilmesi için bu konuda gereklş hassasiyeti görmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.