banner476

Milli Eğitim Bakanlığı İsrail’le Barıştı

​Hassas zamanlar ve hassas olaylar vardır hiçbir zaman unutulmazlar.

MEB 01.01.2015, 14:05 01.01.2015, 14:03
Milli Eğitim Bakanlığı İsrail’le Barıştı
 İsrail’in Gazze’de ve kendi karasularının dışında Mavi Marmara gemisinde yaptığı katliamlar gibi.

Gerçi hükümetin bastırmasıyla İsrail Mavi Marmara’da işlediği cinayetler dolayısıyla özür dileyerek artık zalimliğini resmen kabul etti.

Ettide ne oldu, olan Fetullah Gülen’e oldu.

Otoriteden izin alınmalıydı diyen Fetullah Gülen ‘Biz adamları kollamak için otorite dedik onlar ne yapıyor diye’ bozulmuştur herhalde.

O zaman ‘Fetullah Hocanın Mavi Marmara’yla ilgili açıklaması yanlış lütfen bu rahatsızlığımızı ulaştırın üstlerinize’ dediğimizde muhatap bulamamış alttakilerde ‘bizi dinlemezler’ diyerek o yüce insanlarla değil görüşmek ulaşamamanın bile şaşkınlığını vakti zamanında bizlere yaşatmışlardı. Bediüzzaman’ın talebelerinden Mustafa Sungur ,Abdulkadir Badıllı, Said Özdemir,Mehmet Fırıncı gibi ağabeyler de Risale-i Nurları sadeleştirme konusunda Fetullah Gülen’le görüşme istekleri geri çevrilmiş aynı şaşkınlık onlara da yaşatılmıştı. Heyhat ben kim oluyorum ki ağlamam gayretullaha dokunsun.

Her neyse bu bir bahsi diğer.

Nerden nereye geldik.

Şimdi gelelim paralelle mücadele eden hükümetin atadığı bürokratların neler yaptığına.

Şimdi düşünün Fetullahçıların bir okulu İsrail devleti burs veriyor diye ilan etse ne düşünürsünüz?

Hükümet taraftarı medyada Fetullahçıları nasıl bir lince tabi tutarlar düşünebiliyormusunuz? Gazete başlıklarını hayal edelim

‘İşte Hainliğin Resmi Belgesi’ ‘Son Umutları Telaviv’ ‘Git Okulunu Telavivde Aç’ ‘Ümmetin Çocuklarını Rahat Bırak’

İşte hayalini bahsettiğimiz İsrail hükümeti burs veriyor çağrısı maalesef Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiş durumda.

MEB’in hayır hasenatını sayıpta ama diyerek konuya girecek değilim Allah için yaptıkları iyi icraatları takdir ediyor zaten savunuyoruz.

Ama konu İsrail olunca akan sular durur.

MEB’in sitesindeki duyuru aynen şöyle;

“İkili anlaşmalar çerçevesinde, İsrail Hükümeti tarafından 4 öğrenciye yüksek lisans/doktora/araştırma/doktora sonrası/ deniz aşırı programlar bursu ve 1 öğrenciye dil bursu verilmektedir. Aylık burs 850 USD+okul ücreti+sağlı sigortası içerir; kısmi burs ise ya okul ücretlerini ya da 850 USD içerir. Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.”

http://abdigm.meb.gov.tr/www/2015-2016-yili-israil-hukumeti-burs-basvurulari-baslamistir/icerik/505

Ben bu ilanı görünce MEB bürokratlarının nasıl böyle bir gaflete düştüğüne şaşırdım. MEB’in sitesinde yer alan bu duyuru Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden Bilgi İşlem Daire Başkanlığına kadar kırk yerden onay alıp yayınlanır. İçlerinde İslami hassasiyeti yüksek , şuurlu birisi herhalde bu ilanı görünce ‘Müslüman kanı akıtan bu devlete değil öğrenci bir kalem bile göndermek cinayettir’ diyerek engellemesi lazımdı ama maalesef buna seyirci kalındığı ortada. Hani en azından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan çekinirler diye düşünmüyor değil insan.

Birde genelde bürokraside refleksler ‘Allah ne der?’ diye değilde ‘Bakan ne der,Basın ne der?,Müsteşarım, Genel müdürüm bir şey der mi’ şeklinde işler.İstisna olanlarda var ama kaideler istisnaları bozar.

Ben bu yazıyı ahirette sorumlu olmamak adına elimde basın imkanı olduğu için yazdım.

Şimdi elinde imkanı ve yetkisi olan MEB bürokratları ne diyecek merak ediyorum.

Hani paralelle mücadele edilirken öyle fahiş hatalar yapılıyor ki kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla sesimizi çıkartmayalım diyorlar ama bu kırık öyle yen içinde filan kalacak bir kırık değil acısı ve sızısı Kayseri’de şehit Furkan’ın ailesinden tutun Ramallah’a, Gazze’ye kadar ulaşacak bir sızıdır.

Allahtan Habervaktim gazetesi ve Eğitim Bir Sen var. Birde sendikanın ve habervaktimin olmadığını düşünüyorum da Ankara bürokrasi ne zulmederdi bu ehl-i imana Allah bilir.

Not: Memur Sen İl Başkanı Mustafa Kır ve IHH yetkilileriyle birlikte MEB ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da dahil olduğu ‘Her Sınıfın Bir Yetim kardeşi Var’ projesinin törenlerini okullarda düzenliyoruz. Ben projenin basın-medya işlerini yürütüyorum. Gazetemiz habervaktimde sürmanşetten veriyor bu faaliyetlerimizi sağolsun.Projeye katılmak isteyen Ankara’daki öğretmenlerimiz ve müdürlerimiz Memur Sen Ankara (231 5220) ve IHH Ankara’dan ( 231 45 45) bilgi alabilirler. Okulda olmayıpta kişisel olarak bir yetime hamilik yapmak isteyenlerdehttps://online.ihh.org.tr/yetim adresine girip başvurularını yapabilirler. Allah hayır ve hasenatlarınızı şimdiden kabul etsin.

İbrahim Demirkan Gazetevaktim

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@