banner476

Milli Eğitim Bakanlığı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürünü Görevden Almak İçin Neyi Bekliyor?

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, aşırı strese bağlı kalp krizinden vefat eden okul müdürünün Menteşe Kaymakamlığına verdiği şikayet dilekçesine cevap vermelidir .

MEB 10.09.2020, 00:12 10.09.2020, 00:39
Milli Eğitim Bakanlığı, Muğla İl Milli Eğitim Müdürünü Görevden Almak İçin Neyi Bekliyor?

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hayati Baş’ın kalp krizinden vefatının altından büyük bir skandal çıktı. 

Mebpersonel.com / Özel Haber

 Yerel kaynaklardan edinilen  bilgiye göre; Daha önce görev yaptığı Milas’tan Muğla Olgunlaşma Enstitüsüne Müdür vekili olarak atanan Hüdayi Baş, buradaki başarılı çalışmaları sonrasında Bakanlıktan asil Müdürlük kadrosu talep edilir.

Bu kadro beklenirken, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü için 4 kişilik Usta Öğretici kadrosu ihtiyacı için sınav açılır. Bu sınavda başarılı olanların listesi 28 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilmesi gerekirken, Muğla Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Komisyon Başkanı da olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü listeye müdahale ederek değişiklik yapmak ister. Hüdayi Baş ise okul müdürü olarak sınavlarda başarı elde edenlerin listede olmasını ve göreve başlamasında ısrarcı olur. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın bu liyakat ısrarı üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hüdayi Baş’ı makamına davet eder. Bu esnada Baş, Töre’ye kazanan Usta Öğretici adaylarının isimlerini teslim edince İl Milli Eğitim Müdürü Töre, “işine gelmiyorsa, prensiplerine aykırı ise istifa et git” diyerek bağırıp çağırır. Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş, İl Milli Eğitim Müdürü’nün daha önce telefonda o an da makamdaki tavır ve davranışları ile hakarete varan ifadeleri üzerine fenalaşarak makam odasını terk eder. Kendine geldikten sonra da Milli Eğitim Bakanlığı’na bilgi verme amaçlı bir dilekçe yazıp imzalar ve gönderir. Bu olayın hemen akabinde de fenalaşarak hastaneye kaldırılır. Bu sabah (9 Eylül 2020) da hayatını kaybeder.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi Baş’ın vefat etmeden 4 gün önce ilçe müdürünü ve il müdürünü Kaymakamlık vasıtasıyla Milli Eğitim Bakanlığına şikayet ettiği resmî dilekçeye ulaştık .

İşte o dilekçe:

Yukarıda yayınladığımız dilekçe ile beraber sitemize onlarca bilgi, belge ve whatsap yazışmaları geliyor .

Olgunlaşma Enstitüsünün bağlı bulunduğu Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK’ün talimatıyla sınavı kazanan usta öğreticilerinin listesini yayınlayan merhum okul müdürü Hüdayi BAŞ’a , il ve ilçe müdürü Genel Müdür kim oluyor bizim dediğimizi yapacaksın diyor ve kazananların listesini siteden kaldırtıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un , atamasını yaptığı ilçe müdürü kararnamesini sümenin altında 3 ay bekletip ilçe müdürünü göreve başlatmayan Pervin TÖRE bu gücü nerden alıyor ?

Milli Eğitim Bakanının başarı belgesi verdiği ve  atamasını yaptığı merhum okul müdürü Hüdayi Baş’ın kararnamesini tebliğ etmiyor .

Göreve başlatmıyor ve kazananlar listesini değiştirirsen göreve başlarsın diye tehdit ediyor .

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un imzasının bulunduğu kararnameyi bile takmayan ciddiye almayan il müdürü hala o koltukta oturuyorsa bu Bakanlığın ayıbıdır .

Milli Eğitim Bakanlığı, okul müdürünü adım adım ölüme götüren tüm bu süreçler için soruşturma başlatmalı , soruşturmanın selameti açısından il müdürü , ilçe müdürü ve olaya karışan tüm yetkilileri açığa almalıdır .

Sonuç olarak ; Muğla ilinde kendi derebeyliğini kuran, Milli Eğitim Bakanlığını dahi ciddiye almayan , kurduğu informal ilişki ağları, bürokratlara tatil ayarlamaları ve hediyelerle ayakta kalan Pervin Töre’ye birisinin artık dur demesi gerekiyor .

Bakan Ziya Selçuk’un merhum okul müdürüne verdiği başarı belgesi:

Bakan Ziya Selçuk’un imzaladığı atama kararnamesi tarihi 28.08.2020 , bu kararnameyi bugüne kadar okul müdürüne tebliğ etmeyen ve müdürü göreve başlatmayan Pervin Töre’dir .

İşte o kararname:

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (17)
Pervinatör Çiftliği 1 hafta önce
İl müdürlüğünde bulunan şahsı Aydın dan biliyorum. Haksız hukuksuz iş yapmak üzerine üstüne yoktur. Ama hala o koltukları işgal ediyor ve bunca olana rağmen halen birileri koruyup kolluyor.
Davut DOĞRUCU 1 hafta önce
Müdürümüze Allah Rahmet eylesin.Böyle örnekler çok ama çok.Sisteme topyekün bir demiryumruk gerekiyor.Böyle olmuyor olmayacak vesselam...
Mem ler kaldırılsın 1 hafta önce
Milli eğitim müdürlükleri kaldırılmalı. Çünkü çoğu öğretmene baskı uyguluyor. Mobbing yapıyor olabilir. Boşa para veriliyor milli eğitim müdürlüklerine.
calimero 1 hafta önce
Milli Eğitim artık işini hakkıyla yapan ,kul hakkı yemeyen doğru dürüst idarecileri istemiyor.Tek istedikleri kendilerine biat eden kukla müdürler olsun.Gelsin ihaleler,kantinler ,servisler,satın almalar hediyeler rüşvetler adam kayırmalar.Okul Müdürlüğü görevine başladığında Hyundai arabaya binen müdür 2 yıl sonra BMW arabaya biniyorsa gerisini siz düşünün. Eğitim birsen ve siyaset sayesinde artık eğitim bitmiştir sayın Bakan
Ecem 1 hafta önce
Derhal alın Bu kadını.
Aydinbey 1 hafta önce
Pervin töre , eşini FETŌ nün aydın ili yapılanması ile Balkan ülkelerine gönderen ve zamanında FETŌ sever bir insandır..siyasilere yaranmak ve makamda kalmak için herşeyi yapan bir insandır.....aydın ili eğitimini bitiren bir insandır..Cook ah almış bir insandır...
Sakaryalı 1 hafta önce
Sakarya da da benzer işler yaptı ama biz çabuk kurtulduk Allah a Şükür sayın bakanım pervin hanım il müdürü oldukça meb zarar görüyor bence araştırın
şaban er 1 hafta önce
mobingci müdür , liyakatsız, vasıfsız sadece eline tutuşturulan listeleri işleme alan kimin müdrü oluyor o zaman
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@