Milli Eğitim Bakanlığından Mebpersonel.com Sitemize erişim engeli davası

Milli Eğitim Bakanlığından Mebpersonel.com Sitemize erişim engeli davası

Milli Eğitim Bakanlığından Mebpersonel.com Sitemize erişim engeli davası

2011 yılından beri yayın hayatından olan mebpersonel.com sitemize Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan davada erişim engeli istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine verilen dilekçede özetle mebpersonel isminin kullanılmasının MEB'in kişisel hak ve menfaatlerinin ihlaline sebep olduğunda kişisel hakların ve adın korunmasına ilişkin Medeni kanunla ilgili maddelerine dayanarak dava açıldığı ifade edilmiş.

Dava dilekçesinde meb personel kelimesinde google aramalarında mebpersonel.com sitesinin üst sıralarda çıktığı bu yüzden MEB tarafından yapılan duyurularda aksamalar yaşandığını ve bazı haberlerde meb logosu ve görsellerin kullanıldığı gibi nedenlerden ötürü mebpersonel.com sitemize erişim engeli getirilmesi talep edilmiştir.

Bu konuda sayfalar dolusu açıklamalarda bulunabiliriz.2011 yılında beri yayında sitemizin Bakan Mahmut Özer ve ekibinin yapmış olduğu yanlışları dile getirmemizden dolayı MEB'İN böyle bir şekilde erişim engeline başvurduğunu söyleyebiliriz çünkü yaptığımız haberler suç teşkil edecek haberler olmadığından ötürü bu konuda adım atamayan Milli Eğitim Bakanlığı bu şekilde mebpersonel.com sitesinin sesini kısmak istemektedir.

Sonuç olarak bu konuda son kararı verecek olan Yüce Türk Yargısıdır sonuç ne olursa olsun gerek mebpersonel.com gerekse aksi bir durumda başka bir domain adı altında yapılan yanlışlıkları dile getireceğiz bu tür engeller yayın politikamızı değiştirmeyecektir.

Böylesine bir duruma sebep olan MEB yetkilileri elbette unutulmayacaktır ama bizler yine Meb Personelinin tarafsız olarak sesi olmaya çalışacağız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum