banner476

"MÜDÜRLER TORPİLLE Mİ BELİRLENİYOR?"

2017 yılı bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Milletvekili İsmet Büyükataman müdür atamaları ile ilgili ""MÜDÜRLER TORPİLLE Mİ BELİRLENİYOR?" dedi.

MEB 17.12.2016, 14:21 17.12.2016, 14:32
"MÜDÜRLER TORPİLLE Mİ BELİRLENİYOR?"

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI

Sözleşmeli öğretmenlerin mülakat sistemiyle alınması, KPSS'den yüksek puan alan çok sayıda öğretmenimizi de mağdur etmiştir. Mülakat esnasında sorulan soruların gayriciddiliği ve siyasi tercihlerin yoklanması infiale yol açmıştır.

TÜRKİYE OECD ORTALAMASININ GERİSİNDE KALDI

Türkiye, bu üç alanda da OECD ortalamasının ne yazık ki bir hayli gerisinde kalmıştır. Hâlbuki, Türk milletine mensubiyetin gurur ve şuuruna sahip, manevi ve kültürel değerlerimizi özümsemiş, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, yeni gelişmelere açık, sorumluluk duygusu ve toplumsal duyarlılığı yüksek, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, girişimci, demokrat, kültürlü ve inançlı nesillerin yetiştirilmesi eğitim politikamızın temel amacı olmalıdır. Artık, kangrene dönüşmüş olan atanamayan öğretmen problemine bir an önce çözüm bulunmalıdır.

ATANAMAYAN BİR TEK ÖĞRETMEN KALMAMALIDIR

Bize göre, atanamayan bir tek öğretmen kalmamalıdır, bu çile artık kökten bitirilmelidir. Üstelik öğretmen sayısındaki azalma da dikkate alındığında, atanamayan öğretmen sorunu bütünüyle çözülmelidir ancak burada da adaletten ödün verilmemelidir.

MÜDÜRLER TORPİLLE Mİ BELİRLENİYOR?

Öğretmen alımlarında kayırmacılığın revaçta olması, okul müdürlerinin torpille belirlenmesi millî eğitimi tümden laçkalaştırmıştır. Birlik ve beraberliğe muhtaç olduğumuz bugünlerde bu tarz tavırlardan uzak durulmasında şiddetle fayda vardır. Hükûmetin bu konuda gerekli tedbirleri alarak adalet ve hakkaniyete uygun hareketi zorunluluktur." dedi. 

 
Etiketler
,  

Yorumlar (10)
Komik insanlar sizi 4 yıl önce
Kafamı buluyorsunuz..Edirne'de bir Kars'a hatta Türki ve yabancı memleketlerde herkes bunun böyle olduğunu biliyor
Gunaydiin 4 yıl önce
Turkiye ve torpil asla yanyana gelemez.olsa olsa biat ederek bu dunyayi oteki dunyaya tercih edenlerin isbirligi diyebiliriz.
Ali yumak 4 yıl önce
Müdürleri sendika ihh ve yandaşları belirliyor.
Muallim 4 yıl önce
İl-ilçe sendika başkanları şube müdürü, okul müdür müdür yardımcısı listesini hazırlar milli eğitim müdürüde bende öyle düşünmüştüm der imzalar. Ne torpili kardeşim. Lütfen! Lütfen!
Seyfi 4 yıl önce
Ne münasebet biz de torpilin T si bulunmaz her şeyi herkesi mülakatla gayet şeffaf bir ortamda seçiyor ya da atıyoruz
7855 4 yıl önce
Tecahulu arif sanatinin güzel bir örneğini sergilemiş sayın vekil....
Yeni kapı ruhu bu 4 yıl önce
Her saldırıda kenetlenme edebiyatı yapıp iş ranta gelince yandas
Hasan Can 4 yıl önce
Okul müdürleri torpillemi belirleniyor mu mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@