Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Öğretmenler İle Buluştu.

Meb Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Yalova Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde Sertifa Dağıtım töreninde öğretmenlerin sorularını cevapladı.

MEB 09.08.2014, 13:50 09.08.2014, 13:34
Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Öğretmenler İle Buluştu.
Meb Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt Yalova Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde  yapılan Sertifa Dağıtım Töreninde öğretmenler ile buluştu.

Yalova Hizmetiçi  Eğitim Enstitüsünde 4-8 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen  Hizmetiçi Eğitim Kursları  Sertifika Dağıtım Törenine katılan Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Bakanlık olarak bir yılda öğretmenlere  yönelik  19 binin üzerinde hizmetiçi eğitim faaliyeti  düzenlediklerini, bu eğitimlerden yıllık olarak mevcut eğitim camiamızdan 350 binin üzerinde eğitim gönüllüsünün faydalandığını ve verilen bu eğitimler ile öğretmenlerin kişisel bilgi ve becerilerini geliştirdiklerini; hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılan öğretmenlerin kazandıkları yeni donanımlar ile eğitim ve öğretimin gelişmesine katkı sağlayacağı ve çalışmalarında ışık tutacağını dile getirdi.


Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, kurslara katılan öğretmenlerden  faliyetler sonunda  gelen dönütlerin  kendileri için önemli olduğunu, bunun için önerileri ve eleştirileri bizzat yerinde öğretmenlerimizden dinlemenin Bakanlık tarafından düzenlenecek yeni hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde planlanması adına yararlı olacağını söyledi.

Meb Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt konuşmasının   ardından faaliyetlere katılan öğretmenlerden kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Sayın Kurt, Karşılıklı hasbihalden sonra Anadolu'nun dört bir köşesinden gelen eğitimcilere her şeyin daha güzel olacağını söyleyerek, tüm meslektaşlarına selam iletmeleri temennisinde bulundu. 

Yalova Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde 390 öğretmenin katılmış oldugu kurslar Meb Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un öğretmenlere başarı sertifalarını dağıtmasıyla son buldu.

www.mebpersonel.com/Özel Haber
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (13)
Ahmet 6 yıl önce
müsteşar beyin enstitüde olduğunu kapanış proğramında öğrendim çok sıcak bir insandı ve samimi itiraflarda bulundu fakat onlar burada yazılmamış
din kültürü neden.? 6 yıl önce
sayın müsteşar yardımcıma din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin imam hatiplere yönetici olarak görevlendirilmelerini niçin engellediklerini de soracak bir arkadaşımız olsaydı keşke.
öğrenim konusundan bir adım atılmıyacak mı 6 yıl önce
meb öğrenim konusunda bir adım yapmayacak mı
ahmet taş 6 yıl önce
müsteşar beyin en ilginç sözleri ders programlarının yoğun, ders saatlerinin fazla bulduğunu söylemesiydi. bunlarla ilgili çalışmlar yapılacak gibi.
öğretmen 6 yıl önce
öğretmenlere,3600'ekgösterge konusunda meb.ve yetkili sendikayım diyen eğitimbirsenden tık yok,ses,görüntü yok,öğretmene,eğitimciye kazanım yönünden sonuç sıfır,öğretmenlerimiz bu sonucu nasıl değerlendirecekler acaba?
Haydar BOZKURT 6 yıl önce
eğitim birsen dahil sendikalardan bi halt olmaz kendinizi söğüşletmeyin bu kene tipli adamlara hemen istifa edin bunlardan gelecek hayır allahtan zaten daha fazlasıyla gelir
kasden 6 yıl önce
eski bakanımızda az diyordu. bunlar akşam yattığında başka sabah kalktıklarında başka düşünüyor. eğitimle bu kadar oynanmaz. sonra suçu öğretmene atıp kurtuluyorlar.
01 6 yıl önce
herşey nasıl güzel olacak? 2012 de alan değiştirip de yapamıyoruz diyen öğretmenler hala acı çekiyor ve mutsuz. diğer sorunlar da cabası. kimin ne yaptığı yapacağı belirsiz. sabahtan akşama değişiklikler oluyor. bu nasıl iş.?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@