Nabi Avcı'dan kaliteli okul kriteri

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi 10. Paylaşım Toplantısı ve ödül töreninde konuştu.

MEB 20.06.2014, 15:56 20.06.2014, 15:57
Nabi Avcı'dan kaliteli okul kriteri
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Kapılarını yıl boyunca açık tutan, öğrencilerimizi güven içinde eğiten, özellikle köylerimizde çocuklarımızın koşarak geldiği ve mutlu saatler geçirdiği bütün okullarımızı kaliteli ilan ediyorum" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi 10. Paylaşım Toplantısı ve ödül töreninde konuştu.

Bakan Avcı, program kapsamında ödül alacak okullarının kaliteli ilan edilmesinin, diğerlerinin aksi yönde nitelendirildiği anlamına gelmeyeceğini belirtti.

Bu çalışmaların varlık sebebinin örnek çalışmalarının dikkate sunulması olduğunu vurgulayan Avcı, raporların, tüm kurumların faydalanması için etkileşime açılacağını dile getirdi.

İyi örnekleri, diğer okulların da kendilerine uyarlayabilmeleri için gerekli mekanizmaların harekete geçirilmesi gerektiğini ifade eden Bakan Avcı, "Kapılarını yıl boyunca açık tutan, öğrencilerimizi güven içinde eğiten, özellikle köylerimizde çocuklarımızın koşarak geldiği ve mutlu saatler geçirdiği bütün okullarımızı, burada ödül alacak okullarımızın hakkı saklı kalmak kaydıyla kaliteli ilan ediyor ve bütün okullarımızı, kurumlarımızı saygıya değer bulduğumuzu söylemek istiyorum" diye konuştu.

Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdel ise eğitimde kalitenin artırılmasının tüm üst politika belgelerinde yer aldığını ifade ederek, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal anlamda kaliteyi artırabilmesinin eğitim sisteminin çıktı kontrollü bir hale getirilmesine bağlı olduğunu belirtti.

Bakan Avcı, konuşmaların ardından Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi çervesinde ödül alanlara plaketlerini verdi.
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (6)
akli selim 6 yıl önce
okula ögretmenlerin koşarak gidecegi maddi ve manevi ortami hazirlayan bakanlik başarılı bir bakanliktir.bakan efendi oyle atip tutmakla adam kayirmakla siyasi kararlarla aclik sinirinda yasayan ogretmenlerle cok basarilisiniz
zühtü 6 yıl önce
tonton amca sana hiç kimse inanmıyorki,kalitele okul müdür akp li olan okul müdürü mü.
Şube müdürü 6 yıl önce
sayın site yetkilileri hakkı yenen şube müdürlerinin hakkını savunmalısınız. kanun teklifinin büyük bir yara oluşturacağına dikkat çekmeli saygılarımla
Hadi canım! 6 yıl önce
bizim de kaliteli bakan kritetlerimiz var ama sen uymuyorsun!!!
ankaralı 6 yıl önce
bir okul düşünün ki, bu okul türkiyenin en kaliteli okulu seçilsin. bir okul düşünün ki, 2005 yılından itibaren sürdürülen meb kalite ödül sürecinde, türkiye birinciliği alan okul çıkartamayan başkent ankaraya birincilik ödülünü getirsin! bir il milli eğitim müdürü düşünün ki, bu ödül töreninde tüm illerin okullarının stantlarını gezerken, müdürlüğünü yaptığı kendi ilinin okulunun açtığı standına uğramasın! bir il milli eğitim müdürü düşünün ki, kendi ilindeki altindağ ve gölbaşı ilçelerinin okullarının stantlarında boy boy resim çekilirken, sincan ilçesinin türkiye birincisi olan okulunun standının önünden dahi geçmesin! evettt! bu okul sincan-haci bektaş-i veli ortaokulu, yani 2013/2014 yılının meb tarafından türkiyenin en kaliteli seçilen okulu!!! sanırım bahsedilen il milli eğitim müdürünü de anlamışsınızdır: erol bozkurt (başkentin il müdürü)!! şimdi sormak gerekir, haci bektaş-i veli ortaokulu senin okulun değil mi? bu okulun fedakar öğretmenler senin öğretmenin değil mi?
pes artık 6 yıl önce
kaliteli okul kriteri vermeye utanmamış mı okullarda bir seneyi daha öğretmensiz ve ücretlilerle geçiren bu bakan bey!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@