banner476

Nabi AVCI'nın Twitter Adresi

Nabi AVCI'nın Twitter Adresi ...

MEB 11.08.2014, 14:55 11.08.2014, 14:58
Nabi AVCI'nın Twitter Adresi
Yaklaşan 40 bin öğretmen atama  döneminde  olmamız nedeniyle bazı sosyal paylaşım sitelerinde Sayın Nabi AVCI adıyla açılmış hesaplardan açıklamalarda bulunulmakta, bu açıklamalarda takipçiler tarafından ciddiye alınmaktadır. Bu tür hesaplar kesinlikle ve kesinlikte sahte olmakla beraber yapılan hiç bir açıklamada ciddiye alınmamalıdır. Bundan yaklaşık bir kaç ay önce Mili Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuyu gündeme taşınarak " "Bugüne kadar defalarca açıkladığımız üzere Sayın Bakanımız Nabi Avcı'nın herhangi bir "twitter" ve "facebook" hesabı yoktur.Twitter ve Facebook'ta Sayın Bakanımızın adı kullanılarak açılan hesapların tümü sahtedir." şeklinde açıklamalarda bulunulmuştu. 

Görüyoruz ki bugünde aynı paylaşımlar Sayın Nabi AVCI tarafından yapılmış açıklamalar gibi benimsenmekte ve paylaşımlar devam etmektedir.

Siz değerli okuyucularımıza tekrar hatırlatırız ki önceden de yapılmış açıklamalara istinaden kesinlikle Sayın Bakanın twitter hesabı ve facebook hesabı yoktur.

Mebersonel.com olarak Bakan Avcı'nın bu açıklamaları doğrultusunda   yaptığımız araştırmada Bakan Avcı adına açılmış   @Bakan_NabiAvci isiminde ki twitter adresi ön plana çıkıyor  @Bakan_NabiAvcitwitter adresininin takipçi sayısı 49.300 kişi.
 
Bakan Avcı adına açılmış olan bu twitter adreslerinin takipçilerini incelediğimizde Öğrenciden,öğretmene, okul idarecesinden  , İl Milli Eğitim Müdürlerine atama bekleyen öğretmenlere ve siyasetçilere kadar uzanan geniş bir takipçi profili olduğunu gördük. Özelilkle  öğretmen atama döneminde kontenjanlar için yapılan etkinliklerde @bakan_nabiavci hesabına  yoğun şekilde twitler atıldığını gözlemledik belirtiğimiz gibi bu hesaplar sahte olduğunda atılan twitler zaman kaynbından başka bir anlam taşımamaktadır.

Örnek olarak @bakan_nabiavci hesabına atılan twitlerden bir ekran görüntüsü.Bu kanallar tarafından yapılan paylaşımlar ciddiye alınmamakla bu adreslere twitler atılmamalıdır. Lütfen bu hesaplardan yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz. 

Mebpersonel.Com / Özel Haber
Yorumlar (3)
hakkımı helal etmiyorum 6 yıl önce
öğrenim tayin hakkı bile tanımayan bakanlıktan ne bekleyebilirim bundan sonra hakkımı helal etmiyorum öbür dünyada elim yakalarında olacak
... 6 yıl önce
bizi böyle mağdur ediyorlar..allah cezalarını versin
2. İLLER ARASI.. 6 yıl önce
sayın bakanım 2. il dışı hakkımızı neden vermediniz? hakkımı helal etmiyorum. doğu boşalacak diye mi ? sizlerde 250 pua ve üstündekilere hak verin. bi̇r kri̇ter olsun. ahi̇ret var. 2. i̇l dişi yapilmali...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@