banner476

Öğrenim Özrü Uygulamasında Değişiklik

Milli Eğtim Bakanlığı, öğrenim özrü atamalarıyla ilgili önemli bir değişikliğe gidiyor. Ayrıntılar haberimizde

MEB 24.06.2014, 11:57 24.06.2014, 11:58
Öğrenim Özrü Uygulamasında Değişiklik
 2013'ten önceki yıllarda yapılan öğrenim özrü atamalarıyla ilgili bakanlık zorunlu hizmet süresini doldurmamış öğretmenler için özür grubu atamalarına katılma hakkını elinden almıştı. Bu nedenle pek çok öğretmen mağdur duruma düşmüş ve eş, çocuk, sağlık gibi pek çok konuda yapılan atamalara katılamadıkları için zor günler yaşamıştı. Bakanlık bu uygulamada yeni bir düzenleme yapmaya karar verdi. Zaten geçtiğimiz günlerde müsteşar Yusuf Tekin bu öğretmenleri mağdur bırakmayacaklarını açıklamıştı.
Geçtiğimiz hafta sendikalarca yapılan başvuruyu inceleyen bakanlık yetkilileri itirazları haklı buldu. Bakanlık geçtiğimiz günlerde tüm il milli eğitim müdürlüklerine bakanlık atama dairesi başkanlığının imzası bulunan bir e posta göndererek zorunlu hizmet süresini doldurmasa da öğretmenlerin zorunlu durumlarını ispat etmeleri halinde özür grubu atamalarına katılabileceğini söyledi. Böylece artık istemeleri halinde öğretmenlerimiz zorunlu hizmet sürelerini doldurmadan özür grubu atamalarına katılarak istedikleri şehirlere veya okullara atamalarına yaptırabilecek. Devrim niteliğindeki kararından dolayı bakanlık yetkililerini kutluyoruz.  
Yorumlar (11)
bu ne demek 6 yıl önce
yani öğrenim özrü mü yapılacak ağustos 2014teu
bu haber yeni mi 6 yıl önce
zaten yönetmelikten kaldırılmadı mı öğrenim özrü
şahin 6 yıl önce
yani öğrenim özrü 2014 ağustosta geliyor diyebilir miyiz? çünkü öğrenim özrü başlığı ile açılmış haber. eğer gerçekten yazın öğrenim özrü bu şartlarda olursa büyük bir sorun ortadan kalkmış olur. kendini geliştirmek isteyen alanında tezli yüksek lisans yapan , doktora yapan arkadaşlara çok büyük yararı olur. heyecanla ve ümitle bekliyoruz..i̇nşallah olur...
tam olarak 6 yıl önce
tam olarak ne demek olduğunu açıklar mısınız? ağustosta öğrenim özrü de yapılacak mı?
Hakan 6 yıl önce
başlık haricinde öğrenim özrü ile ilgili hiçbirşey yok ???
Nur 6 yıl önce
amaç ne, öğrenim özrü haberi nerde burda, eski atananları kapsıyor, bizi ilgilendiren bir şey var mı?
Öğrenim özrü kılavuza 6 yıl önce
öğrenim özrü kılavuza eklenmeli artık hakkımızı verin bize
Öğrenim özrü kılavuza 6 yıl önce
öğrenim özrü kılavuza eklenmeli artık hakkımızı verin bize
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@