Öğretmen Şaşkın durumda,  MEB Kaynak Kitapları Seviyeye Uygun Değil Öğretmen Kullanamıyor

Öğretmen Şaşkın durumda, MEB Kaynak Kitapları Seviyeye Uygun Değil Öğretmen Kullanamıyor

Öğretmen Şaşkın durumda, MEB Kaynak Kitapları Seviyeye Uygun Değil Öğretmen Kullanamıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtılan Yardımcı kaynak kitapları içeriği öğretmenleri şaşkınlığa uğratmış durumda, Öğrenci yaş ve bilişsel seviyelerine aykırı kitap içerikleri kesinlikle öğrencinin kullanacağı seviye değil.

Örneğin 8-9 yaşlarında ve Somut işlemler döneminde ki 3,4,5 Sınıf Türkçe , Matematik testleri ve yardımcı kaynakları Lise düzeyinin dahi üzerinde Uzun paragraflarla soyut kavramlarla doldurulmuş.
Görsellikten uzak, konu içeriği ve müfredat ile ilgisi olmayan, ileri düzey soru bankaları ve kaynaklar öğrenci seviyesi ve bilgisi ile uyuşmamaktadır.

dasd.jpg


Öğretmen Şaşkın durumda, Yüz milyona yakın kaynak kitap işlevsiz amaca ve öğrenci yaş , zihinsel ve bilişsel seviyesine uygun olmaması nedeniyle kullanılamayacak. Devletimiz bu kitapların basımına milyonlar tl harcamış ancak sonuç eğitim süreci ve öğrenci gelişimine aykırılığı ile boşa gitmiştir.

Bu sorular kime hazırlatılmış tüm öğretmenler şaşkınlık içerisinde Eğitim gücü sendikamıza ulaşmaktadır.

Öğretmenler öğretim sürecinde kullanamayacağı Bakanlık yardımcı kaynaklarından maalesef faydalanmamaktadır

gsf.jpg

Milli Eğitim Bakanı Sayın özer 100 milyon kaynak kitap dağıttığını ifade ederken, maalesef kitaplar bilimsel olarak öğrenci gözetilmeden hazırlanmış, Alınan abdest ürkütülen kurbağaya değmemiş. Öğretim yöntem ve teknikleri, programı, ölçme değerlendirme ve müfredat gözetilmediği için 100 milyon baskı öğrenci yararı ve eğitim amacına hizmet etmesi mümkün görülmemektedir.

Oğuz ÖZAT

qwqe.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17 Yorum