Öğretmenevine yönetici atamasını Avcı yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nden geçtiğimiz haftalarda 81 ilin valiliklerine gönderilen bir yazı ile İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirlerde bulunan 55 öğretmenevinin doğrudan Bakan Nabi Avcı'ya bağlandığı bildirildi.

MEB 06.08.2014, 08:01 06.08.2014, 08:05
Öğretmenevine yönetici atamasını Avcı yapacak
MEB İnsan Kaynakları Müdürü Hamza Aydoğdu, 8 Temmuz'da 81 ilin valiliklerine gönderdiği bir yazı ile İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirlerde bulunan öğretmenevleri için kritik bir karar alındığını bildirdi.

Yazıda, 7 hizmetiçi eğitim enstitüsü, açıköğretim ortaokulu ve lisesi, mesleki açıköğretim lisesi, mesleki ve teknik açıköğretim okulu, 15 olgunlaşma enstitüsü, Ankara 1 ve 2. akşam sanat okulu, 22 Anadolu imam hatip lisesi, 65 mesleki ve teknik Anadolu lisesi ve 4 mesleki ve teknik eğitim merkezinin yanı sıra İstanbul, Ankara ve diğer büyükşehirlerde bulunan 55 öğretmenevinin doğrudan Avcı'ya bağlandığı kaydedildi. Buna göre, daha önce müdürleri sınavla atanan bu kurumlara, bundan böyle yapılacak öğretmen atamaları ve yönetici görevlendirmeleri bizzat bakan tarafından gerçekleştirilecek.

Yeni düzenlemenin hemen ardından, ilk olarak tarihi İstanbul Üsküdar Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi Müdürü Temurhan Başar'ın görevden alındığı öğrenildi.

 Milliyet
Yorumlar (2)
deep impect 6 yıl önce
büyük bir kadrolaşma hareketi yaşıyoruz, resmen darbe bu, 28 şubatı mumla arar olduk.
egelı 5 yıl önce
manısa ögretmenevine bir yıldır atama yapılmıyor .koltuktaki müdür kurumu keyfi yönetıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@