banner476

Öğretmenler, Seçimde İkametgah Sorunu Yaşıyor

Öğretmenlerin seçimde ikametgah sorunu yaşaması üzerine YSK görüş yazısı gönderdi.

MEB 08.05.2018, 16:24
Öğretmenler, Seçimde İkametgah Sorunu Yaşıyor

 Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu seminerlerini bayram sorası istedikleri il veya ilçelerde alabileceklerini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra memleketleri dışında görev yapan öğretmenler 24 Haziran seçimlerinden dolayı ikametgah sorunuyla karşılaştı.

 Memleketi dışında görev yapan bir çok öğretmen, bakanlığın seminer kararı sonrası yıl sonu seminerlerini memleketlerinde alacaklardı fakat 24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvelilliği seçimlerinde seçim görevi verilmesi hususu kafaları karıştırmıştı.

 Konuyla ilgili bazı il ve ilçeler YSK'dan görüş yazısı istedi. YSK'nın görüş yazısına göre öğretmenlerin ikametgahlarının nerede olduğuna bakılmaksızın görev yaptığı yere göre seçim görevi verilmesinin değerlendirildiği yazıldı.

 Yani seçimlerde görev alacak öğretmenlerin ikametgahlarına bakılmayacak. Görev yaptıkları yer esas alınacak. Öğretmenin ikametgahı görev yerinde değilse bile seçim görevi verilebilecek. 

Mebpersonel

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@