banner476

Öğretmenlere MEB'den Toplamda 4 Büyük Müjde Geldi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın öğretmenlerin bazı taleplerinin çözüme kavuşturulması için talimat verdiği haberlerine bugün basında yer verildi.

MEB 22.06.2015, 09:28 22.06.2015, 09:31
Öğretmenlere MEB'den Toplamda 4 Büyük Müjde Geldi
 Yaz seminerleri
Avcı’nın talimat verdiği konulardan ilki olarak belirtilen öğretmenlerin yaz seminerlerini tatillerini geçirdikleri yerde yapabilmeleri konusu zaten geçtiğimiz günlerde çözüme kavuşturulmuştu. Bakanlık bu konuda hazırladığı yazı ile öğretmenlerin yaz seminerlerini istedikleri ilde yapabilmelerinin önünü açmıştı.

29-30 Haziranın tatil edilmesi

Haberlerde, Bakan Avcı tarafından verilen talimatlardan ikincisi olarak, 29-30 Haziran tarihlerinin tatil edilmesi gösterilirken, bu talep konusunda da, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklama ile 29 ve 30 Haziran günlerinin tatil takvimine eklendiğini duyurulmuştu.

Eşi özel sektörde çalışan öğretmenlerin durumu

Öğretmenlerin bir başka talebi de, eşi özel sektörde çalışanlar için aranan kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışma şartının yumuşatılması idi. Bazı medya organlarında yer alan “müjdeli haberlerde” kesintisiz 3 yıl çalışma şartının kaldırıldığı belirtilirken, bu konuda atılan herhangi bir adıma şahit olmadık. Kaldı ki özel sektörde çalışan eş için aranan kesintisiz 3 yıl sigortalı çalışma şartının kaldırılması için Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapılması, ve değişiklik için de Devlet Personel Başkanlığının uygun görüş vermesi gerekiyor. Ayrıca Atama ve Yer Değiştirmeye İlişkin Genel Yönetmelikte bu yönde yer alan hüküm bu talebin gerçekleşmesini zorlaştırıyor.

Aday öğretmenlerin eş durumu tayinleri

Son olarak medyada yer verilen, Bakan Avcı’nın aday öğretmenlerin eş durumu atamalarına başvurabilmelerinin önünün açtığı haberlerinin de hayata geçebilmesi için aynı şekilde Yönetmelik değişikliği gerekiyor. 
Yorumlar (30)
TOKAT MEM 5 yıl önce
en büyük müjde bunlardan kurtulmamız olacaktır...
becayiş 5 yıl önce
müjdeler herkese göre değişebiliyor arkadaşlar. il içi becayiş hakkı da verin ki tam müjde olsun.
kenan 5 yıl önce
hem kendiler yapıyorlar hem de müjde veriyorlar
isa 5 yıl önce
umut tacirisiniz.. başka bir şey değil.
LEVENT MÜDÜR 5 yıl önce
kendi̇si̇ni̇ bulunduğu okulda deği̇şmeyen eleman olarak görüp emekli̇li̇ği̇ gelmi̇ş çalişmayan öğrenci̇ye bi̇r bi̇lgi̇ vermeyen öğretmenler i̇çi̇n rotasyonnnnnn kaçinilmazdir. rotasyon zaten bu şi̇kayetleri̇n artmasi sebebi̇ i̇le yapilmaktadir. ayrica paralelci̇lerde temi̇zlenmek i̇steni̇yor olabi̇li̇r. bi̇li̇rsi̇ni̇z meşur söz var ''kurunun yaninda yaşta yaniyor'' bütün öğretmenlere yeni̇ okullarinda başarilar. i̇şi̇ne gelmeyen versi̇n emekli̇li̇k di̇lekçesi̇ni̇ :)
Ada 5 yıl önce
Aday ogretmen diye genellenmis ama subat atamasinda atananlarida kapsiyormu ki
matematikci 5 yıl önce
anlamadım bişey. kesintisiz 3 yıl şartı ile ilgili bi çalışma yok ama bu bi müjde. .neyi müjdelediler acaba nereyi kaçırdım ben?
ada aksoy 5 yıl önce
anladık ya 10 defa üzerinden gecersiniz.sanki hayaldi gercek oldu.haber olsun baska birsey degil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@