banner476

Örnek Proje MEB Filtresine Takıldı

Milli Eğitim Bakanlığının yabancı dil öğretimi konusunda yetersiz olduğunu bizzat yetkili ağızlardan defalarca dinledik ve okuduk. Bu sorunu çözmek için proje hazırlayan Süleyman şah Ortaokulu Müdürlüğü MEB internet filtresine takıldı.

MEB 12.04.2019, 16:06
Örnek Proje MEB Filtresine Takıldı

Yabancı dil öğretiminde en büyük eksikliğin pratik yapamama, başka kişilerle yabancı dil üzerinden iletişim kuramamak olduğunu fark eden okul yöneticileri, öğrencilerine İngilizce Pratik yapabilecekleri, yabancı dil eğitimi gören akranlarıyla İngilizce konuşarak öğrenmelerini hızlandıracak bir proje geliştirdiler.

eTwinning kapsamında proje hazırlayan okul, projeyi hayata geçirmek için velileriyle birlikte 60 bilgisayarın yer aldığı2 Bilişim Laboratuvarı oluşturdu. Kulaklık ve kameralar alındı. Proje ortağı okul belirlendi ve ortak bir protokol yapıldı. Projede amaç, öğrenciler akranlarıyla internet üzerinden canlı görüşme yaparak İngilizce konuşacak, hızlı ve etkili İngilizce öğreneceklerdi.

Projenin her aşamasını tamamlayan okul, Milli Eğitim Bakanlığın okul internet ağına uygulanan filtre sebebiyle, projeyi hayata geçiremedi. Bu amaçla kullanılan Skype ve benzeri bütün programlar filtrelenmişti.

Resmi yazılar yazıldı, bakanlığın ilgili birimlerine mailler atıldı ama ne yazık ki olumlu sonuç alamayan okul, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden bu sorunu çözmeleri için destek bekliyor. 

Hatay Kırıkhan 
Süleyman Şah Ortaokulu Müdürü
Hüseyin OKUR

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@