Özel Öğretim Kurumları Milli İradeye Sahip Çıktı

Özel Öğretim Kurumları Milli İradeye Sahip Çıktı

Özel Öğretim Kurmları Milli İradeye Sahip Çıktı

 15 Temmuz Darbe girişiminden beri Türkiye’nin 81 vilayetinde devam etmekte olan Demokrasi nöbeti dün Başkent Ankara’da  milli ve yerli eğitimciler tarafından tutuldu. Türkiye’nin en büyük özel öğretim dernekleri ve mensupları Ankara Kızılay Meydanında 10binlerce eğitimciyle birlikte sabah saatlerine kadar bulundular.

Dernekler Sıhhıye’de buluştu
ÖZDER, TÖDER, ÖZDEBİR, TÖZOK ve ÖZKURBİR’e bağlı yüzlerce eğitim kurumunun kurucuları, idarecileri, öğretmenleri, çalışanları ve öğrencileri ile birlikte Sıhhıye Hitit Güneşi Heykeli yanında buluştular.

Milli Eğitim Bakanlığı Camiası da eşlik etti
Sıhhıye’debuluşan kalabalığa MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, Yüksek Öğrenim Genel Müdürü Bülent Çiftçi, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve çok sayıda MEB Daire Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri de eşlik etti. Sıhhıye’de buluşan eğitimciler ellerinde Türk Bayrakları, dövizler ve dernek afişleri ile birlikte Kızılay Meydanına slogan atarak ve marşlar söyleyerek ilerlediler.
ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça kalabalığa seslendi
Miting  meydanında bulunan platformda takdim edilen dernek başkanları ve MEB Yetkilileri demokrasi nöbetini bekleyen halka takdim edildiler. Dernek yönetimleri adına ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça da bir konuşma yaptı. Akça konuşmasında Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve uzun gecesi olan 15 Temmuz’dan hemen sonra aydınlık bir geleceğin yeniden başladığını söyledi.  Ahmet Akça: “Fetö neredeyse bütün insan kaynağını eğitim sektörü kanalıyla elde etmiştir. Eğitim sektörünü temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak kanaatimiz; milli eğitimi amacı dışına taşıyarak kendi çıkarları için yozlaştıran bu yapının tuttukları tüm mevzilerden sökülüp atılmasını öncelikli işlerden biri olarak görüyoruz. Milletin eğitimcileri 15 Temmuz karanlığında tankların karşısında dimdik durdukları gibi şimdi de aramızdalar ve sabaha kadar nöbet tutacaklar” Dedi. Akça konuşmasında STK’ların bir ve beraber bu geceye katılmasının önemine vurgu yaptı ve tüm dernek başkanlarını (TÖDER Bşk. İbrahim Taşel, TÖZOK Bşk. Yusuf Tavukçu, ÖZDEBİR Bşk. Faruk Köprülü, ÖZKURBİR Bşk. Hami Koç)isim isim sayarak şükranlığını dile getirdi.
 
 
Eğitimcilerin pankartları dikkat çekiciydi
Özel öğretim kurumlarının hazırlamış olduğu döviz ve pankartlar dikkat çekici bulundu. Bazı sloganlar şu şekildeydi: “Pokemon Go out Fetöman Go in”, “1$ Dersem Çık, 2$ Dersem Çıkma”, “Eğitimin Fendi Tankları Yendi”, “Fetö pabucu yarım gel Türkiyeye oynayalım”, “Yerli Eğitim Sivil Yönetim”, “Milli Eğitim Milli İrade”, “Eğitim Şart Fetö Haşat”. Yürüyüşe katılan vatandaşların dikkatlerini cezbeden dövizlerle birlikte selfie çektikleri de görüldü.
 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.