Sanal Şubeye Soruşturma Açılıyor!

Sanal Şubeye Soruşturma Açılıyor!

Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı bazı okul idarecilerin e-okuldan sanal sınıf açıp kayıt dışı öğrenci kaydı yapıldığı bilgisine ulaştı.

Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı bazı okul idarecilerin e-okuldan sanal sınıf açıp kayıt dışı öğrenci kaydı yapıldığı bilgisine ulaştı. Bazı kurum idarecilerinin okullarında sanal sınıf açıp kendi bölgeleri dışından da öğrenci kaydı yaptıkları bilgisine ulaştık. Kurum idarecilerin yaptığı bu kasıtlı kayıt şeklinin Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından takip edilip bu idarecilerin bulunduğu kurumlara ve kendilerine haklarında en kısa sürede soruşturma başlatılacağı bilgisine ulaştık. Kurum idarecilerinin yaptığı bu hileye karşılık Milli Eğitim Bakanlığı bir çok ilde şube açma ve kapama yetkisini Milli Eğitim Müdürlüklerine vermiş, bu şekilde hilenin yapıldığı tespit edilen diğer illerde de bu yetkinin Milli Eğitim Müdürlüklerine en kısa zamanda verileceği bilgisine ulaştık. mebpersoneli.Com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.