SAYIN AVCI, BU HAKSIZLIĞA DUR DEYİN!

SAYIN AVCI, BU HAKSIZLIĞA DUR DEYİN!

SAYIN AVCI, BU HAKSIZLIĞA DUR DEYİN!

 Nabi Avcı Bakan olduktan sonra bir süre yaşanan şaşkınlıktan sonra taşra atamaları yoğun şekilde yapılmaya başladı. Bir iki haftada 62 şube müdürü- il müdür yardımcısı ve ilçe müdürü ataması yapıldı.

Aldığımız duyumlara göre bu aralar nüfusu 50 binin üzerindeki 120 ilçenin milli eğitim müdürü yer değiştirecekmiş.

Zaten Türkiye'de de dişe dokunur ilçe sayısı neredeyse o kadardır. Tam iki yıldır adil bir atama ve yer değiştirme yönetmeliği bekleyen taşra yöneticileri, UEYDER aracılığıyla Sayın Avcı'ya  durumu ve beklentileri içeren bir dosya sundular.

Eğer duyduğumuz bilgi doğru çıkar da 120 büyük ilçe milli eğitim müdürü kendi aralarında yer değiştirirlerse bu MEB döneminde tüm zamanlarda yapılmış en büyük haksızlık olur. karşılıklı yer değiştiren 240 ilçe müdüründen oluşan seçkinler zümresi karşısında geriye kalan 600 ilçe müdürü büyük bir mağduriyet yaşayacaklar. Aynı şekilde uzun süredir küçük ilçelerde görev yapıp büyük ilçelere veya il merkezlerine gitme hayali kuran şube müdürleri de büyük bir haksızlıkla karşı karşıyadırlar.

950 şube müdürü kadrosu ihdasıyla yer değiştirme imkanına kavuşan şube müdürleri ve ilçe müdürlerine bu kadrolara geçme imkanı verilmelidir.

Sayın Avcı, bu sitenin birimlerinizce takip edildiğini biliyoruz. Lütfen böyle bir haksızlığa geçit vermeyiniz. Yönetmelik çıkana kadar hiçbir atama yapmayınız. 

Adalet bir yöneticide olması gereken ilk ve en önemli özelliktir.

Fatih KUL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.