Sitemizde Yayınlanan Murat Süt Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli

Sitemizde Yayınlanan Murat Süt Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli

Sitemizde Yayınlanan Murat Süt Haberlerine Mahkemeden Erişim Engeli

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen dilekçede aşağıda bulana 30 adet Adlı adresinde yer alan haber içeriklerinin müvekkilinin internet alan adından ancak özel bir dikkat gösterildiği takdirde ayırt edilebilecek derecede benzer alan adını kullanan ve bunun sağladığı kolaylıktan İstifade ederek kamuoyunu yanlış yönlendirmek suretiyle Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde Devlet tüzel kişiliğinin itibarını sarsmaya yönelik sistematik şekilde asılsız haber üreten ve müvekkilinin kişilik haklarına saldırı gerçekleştiğinden bahisle içeriğe erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştur. ifadeleri yer aldı.

Erişim engeli getirilen haberlerde özelikle Genel Müdürlüğe geçtiğimiz gün asaleten atanan ve mebpersonel.com sitemizde Murat Süt'ün genel müdürlüğe atanmasının hikayesi ile yayınlanan haberlerde mevcut Genel Müdür bu haberi yalanlama veya farklı bir açıklama yapmadan isim benzerliği diyerek erişim engeli istemesi ise manidar...

5651.Sayılı kanuna göre itiraz yolu açık olmak üzere mahkeme kararı ile erişim engeli getiriline haberler sitemizden kaldırılıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum