Şubat Atamasına Egemen Bağış'tan Açıklama

Şubat Atamasına Egemen Bağış'tan Açıklama

Şubat Ataması Bakanlar Kurulunda Gündeme Geldi Mi ? 24 ARALIK 2012 TARİHLİ TRT HABER KANALINDA YAYINLANAN "NELER OLUYOR?" PROGRAMININ KONUĞU Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci EGEMEN BAĞIŞ.'a Bakanlar Kurulunda Şubat Atamasının Konuşulup Konuşulmadığı Soruluyor

 

SPİKER: PEKİ.. BAKANLAR KURULUNDA HİÇ ŞUBATTA ATAMA GİBİ BİRŞEYLER DUYDUNUZ MU ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ BÖYLE BİRŞEYLER DOLAŞIYOR MU? (GÜLEREK) ÇOK SORUYORLAR DA..

Egemen Bağış.:VAKTİ ZAMANI GELİNCE OLUCAK VE O KONUDAKİ AÇIKLAMALARI DA MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN ÖMER DİNÇER YAPACAK.
(BİR KAÇ SANİYE GEÇER..)

AMA BAKIN ŞUNUDA YANİ, ANLADIĞIM KADARIYLA SİZ TWITTERIN ÇOK ETKİSİ ALTINDA KALIYORSUNUZ, O ARKADAŞLARIMIZDA BİLSİNLER Kİ ÇOK TWIT ATMAKLA KARARLARI HIZLANDIRMA GİBİ BİR ŞEY YOK, TÜRKİYE'NİN İHTİYAÇLARI VAR,TÜRKİYE'NİN İMKANLARI VAR İMKANLAR ÖLÇÜSÜNDE O İHTİYAÇLARI KARŞILAMA ÇABAMIZ VAR,YANİ NE KADAR ÇOK TWIT ATARSAK OKADAR ÇOK HIZLI ATAMA OLUR BEKLENTİSİNE GİRİYORLARSA ARKADAŞLARIMIZ YANILIRLAR, ZATEN O KONUNUN BİZ FARKINDAYIZ, O TALEBİN FARKINDAYIZ AMA ÇOK TWIT ATMAKLA BU İŞLER YÖNLENDİRİLMEZ, DEVLET TWITTERLA YÖNETİLMİYOR, SAYIN MECLİS BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK'İN BİKERE SÖYLEDĞİ ÇOK HOŞUMA GİDEN BİR SÖZ VAR "BU TWITTER BAZEN CIVITIR"


BU KONUŞMANIN İNCELENMESİ GEREKEN BİR KONUŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

1- SAYIN EGEMEN BAĞIŞ, CEVABI GEÇİŞTİRMEK İÇİN VERMİŞ OLAMAZ.GEÇİŞTİRMEK İSTESEYDİ "BİLGİM YOK","MİLLİ EĞİTİM BİLİR","SAYIN BAKANA SORMAK LAZIM","GEREKİRSE MİLLİ EĞİTİM ATAMA YAPACAKTIR" GİBİ YUVARLAK CEVAPLAR TERCİH EDERDİ, AMA KESİN BİR CEVAP VERDİ.

2-"VAKTİ, ZAMANI GELİNCE OLACAK, VE BAKAN AÇIKLAYACAK" ŞEKLİNDEKİ CÜMLE, "OLACAKTIR VE BAKAN AÇIKLAYACAKTIR" YADA "OLUR VE BAKAN AÇIKLAR" ŞEKLİNDE GENEL BİR DURUM BİLDİRMESİ DEĞİLDİR.
CÜMLE TAMAMEN BİR BİLGİ VERME, KONUŞULANLARDAN(BAKANLAR KURULUNDA) ÇIKAN ANLAMI AKTARMA CÜMLESİDİR.

3-"MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLAYACAK" CÜMELSİ "ATAMA OLUP OLMAYACAĞINI AÇIKLAYACAK" ŞEKLİNDE ANLAŞILAMAZ, ZİRA ZATEN BAKAN DEFALARCA "ATAMA OLMAYACAK" DİYE AÇIKLAMA YAPMIŞTI, DOLAYISIYLA BU ATAMANIN NASIL, NE ZAMAN YAPILACAĞININ AÇIKLANACAĞINI BELİRTİR.ZİRA KONUŞAN ŞAHIS, HEM OLAYLARA HEM TÜRKÇEYE (AVRUPA BİRLİĞİNDE BİZİ TEMSİL EDECEK KADAR) VAKIFTIR.
EGEMEN BAĞIŞ'IN BU KONUŞMASINI, SON BİR KAÇ GÜN İÇİNDE

1-BEŞİR ATALAY'IN "MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA BİLİYORUM ÇALIŞMA VAR"

2-HÜSEYİN ÇELİK'İN "ŞUBATTA EŞ DURUMU VE İLK ATAMA YAPILABİLİR. HAKLARINI ARAMAYA DEVAM ETSİNLER"

3-BAŞBAKANLIK PERSONELİ BURAK EDİN'İN "ŞUBATTA ATAMA OLACAK VE EN AZ 10 BİN OLACAK"

AÇIKLAMALARININ ÜZERİNE GELMESİ VE 2012 NİN EN SON BAKANLAR KURULU TOPLANTISININ HEMEN ARDINDAN KONUŞULMASI ,ŞUBATTA İLK ATAMANIN ÇALIŞMALARININ BAŞLADIĞI(MADDE 1), BUNDA DEMOKRATİK OLARAK HAK ARAMANIN (ANKARA EYLEMİ) ETKİLİ OLACAĞI (MADDE 2) VE ATAMANIN SAYISI ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR OLDUĞU (3.MADDE) SONUCUNA VARIYORUZ.

ATAMA GELİYOR.ŞUBATÇILAR GÜLÜYOR.

SAYGILARIMLA
MURAT ÇAPANOĞLU (Şubatçılar Grubu)


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum