Teknoloji Ve Tasarım Öğretmen Norm Girişlerinin Takipçisi Olacağız

Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada,Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen Uygulama Esaslarına dikkat çekerek,Okullarda Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmen normu belirlemeye esas ders yükünün nasıl hesaplanacağına dair uygulama esaslarına uymayan her yöneticinin, maddi ve manevi tazminat ödenmesi ile idari yargılama sürecinin takipçisi olacaklarını açıkladı...

MEB 26.06.2014, 21:24 26.06.2014, 21:52
Teknoloji Ve Tasarım Öğretmen Norm Girişlerinin Takipçisi Olacağız

 Teknoloji VeTasarım Öğretmen Norm Girişlerinin Takipçisi Olacağız

 

Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği olarak kamuoyuna duyurulur;

 

Okullarda Teknoloji ve Tasarım Dersi öğretmen normu belirlemeye esas ders yükünün nasıl hesaplanacağına dair uygulama esasları ve bakanlık emirleri son derece nettir.

Teknoloji ve Tasarım Dersi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı ve sonrasındaki yıllarda Ortaokul 7. ve 8. Sınıflarda haftada 2 saat okutulucak olup, sınıf mevcudu 25 öğrenciyi geçen şubelerde (haftalık ders saati x oluşan grup sayısı) formülü ile ders yükü hesaplanmak zorundadır. Yani örnek vermek gerekirse; şube öğrenci sayıları ortalama 30 olan ve 7-8. sınıf toplam şube sayısı 10 olan bir okulda norm modülüne Teknoloji ve Tasarım Dersi ders yükü en az 40 saat olarak girilmek zorundadır.

Okulda yer yok, öğretmen yok vb. gibi çocukça bahanelerle grupları oluşturmayan; bizim bir şube müdürü tanıdık var ders 7. sınıflarda yokmuş dedi gibi veya kademeli geçiş var ders bu sene 7 lerde sonra 8 lerde yok gibi mental yetersizliklerini simgeleyen olgular ile Teknoloji ve Tasarım Dersi norm belirlemeye esas ders yükünü eksik ve hatalı giren okul yönetimleri hakkında tek tek idari soruşturma ve yargılama yollarının kullanılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Ulusal bir programın amacına ulaşabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen Uygulama Esaslarına riayet etmeyen her yöneticinin, maddi ve manevi tazminat ödenmesi ile idari yargılama sürecinin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.


Saygılarımızla...

 

Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu

 Mebpersonel.Com   

Bu yazının tüm hakları Mebpersonel.Com'a aittir. İzin alınmadan veya açık yapılan alıntıların takibi yapılır
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (10)
Mebpersonel noluyo ya size 6 yıl önce
mebpersonel com,sadece belli branşları haber yapmayı bırakın artık iş mi şimdi bu haber
ALMANCA 6 yıl önce
sınava giren bütün almancacılar atansa çığ gibi büyüyen açığın 3te biri bile kapanmıyor site..bizi de haber yapsanız artık diyorum bi sınıf bi bilişim yeter artık hep aynı şeyler.en büyük mağdur biz almanca öğretmenleriyiz bunu bilin
Adaletli dağılım.. 6 yıl önce
alan sınavına giremeyen branşlarda fazla atama olmamalıdır boşa mı alana çalışıyoruz..alana giren her branşa en az 2000 kadro verilmelidir
dernek 6 yıl önce
brans derneği sendikaların yapamagını yapmıs. gercekten boyle derneklere butun bransların ıhtıyacı var
Neden sadece bu branş ? 6 yıl önce
neden sadece bilişimin takipçisi oluyorsunuz ? ayrıca tehditle haber yaparak olmaz bu işler bırakın bu işleri.takip edeceksiniz tüm branşları,hiç kimseyi ve hiç bir kurumu tehdit etmeden yapınız.
ali coşkun 6 yıl önce
tek ve tas öğretmenlerinin %30 u norm kadro fazlası nasıl olacak ders yükünümü arttıracaksınız? yoksa alan değiştiren sınıf öğretmenlerini mi tekrar alan değiştireceksiniz
@ali coşkun 6 yıl önce
kapasite 18 bindir ders doğru ders yükü girilirse. mevcut 13.400 civarı. bilmeden yorum yapmayın. ders yükü eksik girildiği sürece şişme azalmaz. sınıf öğretmenlerinden önce dikiş nakışçıların gitmesi lazım konunun boku çıkmasın.
Neden sadece bu branş ? diyen kişi 6 yıl önce
Yazının neresinde "bilişim" geçiyor, nerenizle okuyorsunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@