TEOG'da Kaç Doğru Kaç Puan Getirecek? TEOG Puan Hesaplaması

TEOG'da Kaç Doğru Kaç Puan Getirecek? TEOG Puan Hesaplaması

2016 2. dönem TEOG Puan hesaplama robotu/programı(Gerçeğe yakın) için tıklayınız.

 TEOG'da Kaç Doğru Kaç Puan Getirecek?. 2016 TEOG Sınavları bugün itibariyle tamamlandı. Sınavlara giren 8. sınıf öğrencileri soruları ve cevapları kontrol ederek kaç doğru yaptıklarını hesap etmeye başladılar. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sonuçlarını Haziran ayında e-okul üzerinden duyuracak. TEOG sınavı sorularının analizini yapan öğretmenler, sınavın genel hatlarıyla belirleyici ayırt edici sorulardan oluştuğunu belirtiyorlar.

   TEOG-Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 2. dönem sınavı bugün yapılan son 3 oturumla sona erdi. Dün ile birlikte 1 milyondan fazla öğrenci Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Yabancı Dil ve İnkılap Tarihi testlerine girdi. Adaylar toplam 6 testte 120 soruya cevap aradı. Şimdi merak edilen ise 2016 MEB TEOG puan nasıl hesaplanır? TEOG'da kaç nete ne kadar puan gelir? Gerçeğe yakında TEOG puanı hesaplama nasıl yapılır? gibi sorular adaylar tarafından merak ediliyor. 

Gerçek sınav sonuçlarına yakın TEOG-Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş puanı nasıl hesaplanır? MEB'in 2016 2. dönem yapılan TEOG sınavı çerçevesinde hangi nete kaç puan gelir? TEOG puan aralığı hesaplama nasıl yapılır? 2016 TEOG puan hesaplama robotuna nasıl ulaşılabilir? MEB'in TEOG puan hesaplama cetveli var mı? gibi sorular yine sınavdan sonra tahmini puan hesabı için merak edilen konular arasında önemini koruyor.


MEB, TEOG sınavları bugün 12.00 itibariyle sona erdi. Bakanlık sonuçları Haziran ayı içerisinde duyuracak. Bu süre zarfında TEOG puan hesaplama sistemi ile ilgili öğrenciler merak içerisindeler. TEOG puan hesaplama nasıl yapılır? TEOG'da hangi testten kaç doğruya kaç yanlışa ve kaç nete ne kadar puan gelir? TEOG'da zor testlerden yapılan netler daha çok puan getirir mi? MEB'in açıkladığı sisteme göre gerçeğe en yakın TEOG hesaplaması nasıl yapılır?

2016 TEOG puan hesaplama, MEB 2016 2. dönem TEOG netler ve puan hesaplama robotu, TEOG-Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş puan hesabı sistemi, 8. sınıf TEOG puan nasıl hesaplanır? TEOG Puan hesaplama ve daha fazla her şeyi böylece öğrenmiş olduk. 2016 yılı 2. dönem TEOG sonuçları Haziran ayı içerisinde açıklandığı anda web sitemizde bulabileceksiniz. Ayrıca puanların yorumları kaç nete ne kadar puan gelmiş gibi soruların cevapları da bu ekranda olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum