Tereddüte Düşülen Konular İçin MEB'den Açıklama

banner483

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz METE'den EK Dersler ve Uzaktan Eğitim İle İlgili Açıklama geldi. Cengiz METE ortaöğretimden sorumlu il müdür yardımcıları ve il şube müdürleri ile uzaktan yaptığı toplantıda uzaktan eğitim ve ek ders ödemeleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

MEB 25.09.2020, 15:42 25.09.2020, 18:21
Tereddüte Düşülen Konular İçin MEB'den Açıklama

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü tarafından gerçekleştirilen toplantıda tereddüte düşülen bazı konulara ilişkin sorular cevaplandı.

Buna göre; 1. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ders dağılımı sene başında yapılacak ve haftalık ders programları öğretmenlere tebliğ edilecek.

2. Canlı dersler EBA+diğer platformlardan yapılabileceği gibi tamamı da diğer platformlardan yapılabilecektir. Buna zümre öğretmenleri karar verecektir.

3. Canlı derslerin takibinin okul yönetimince yapılması zorunludur.

4. Uzaktan egitim ve öğretim sürecinin değerlendirilmesini yapmak üzere haftada bir gün öğretmenler okula davet edilecek,  okulda  öğretmen tarafından  ders defterleri eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanacaktır. (Öğretmenlerin okula gelişi okul yönetimince plânlanacaktır.

5. Okul rehber öğretmenleri her gün okulda mesailerine devam edecektir.

6. Kulüp çalışmaları ve nöbet ücreti ödenmeyecektir.

 7.Plânlama, hazırlık; sınıf/şube  rehber öğretmenliği icin ücret ödenecektir.  

8. EBA üzerinden yapılan derslerde şube birleştirmelerde her şube ayrı degerlendirilip ücret ödenecektir.

 9. Proje ve performans ödevleri zümre öğretmenleri kararları doğrultusunda elektonik ortamda öğrencilere duyurulup ödevin takibi ve değerlendirmesi yine elektonik ortamda yapılacaktır.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@