banner476

Ücretli Öğretmenler Korona Tatili Süresinde Maaş Alacaklar Mı?

Ücretli Öğretmenler Korona Tatili Süresinde Maaş Alacaklar Mı? Bugün netleşecek...

MEB 25.03.2020, 18:01 25.03.2020, 18:05
Ücretli Öğretmenler Korona Tatili Süresinde Maaş Alacaklar Mı?

Okulların tatil olması ve Öğretmenlerin idari izinli olmaları nedneiyle kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler ücretlerini herhangi bir kesinti olmadan almaktadırlar.

Ancak aynı durum ücretli olarak çalışan öğretmenler için söyleyemiyoruz. 

Ücretli öğretmenler sefalet ücreti ile görev yaptıkları ve girdikleri ders kadar sigortaları ve ücretleri yattığı için büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. 

Bu konuDa daha önce Milli Eğitim Bakanına sorular sorudu ve Bakan Ziya SELÇUK bunun hukuki bir dururm olduğunu ve ücret ödeyemeyeceklerini ama çalışma yaptıklarını açıklamıştı.

LGS'de Sadece Okuldaki Konulardan Soru Sorulacak
Bugün Bilim Kurulu Toplantısı sonucunda büyük ihtimalle okul tatilinin uzatılacağı duyurulacak.

Hükümet, ücretli öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderileceğine dair açıklamayı bugün yapmalıdır. 

Kriz Kalkanı paeketinde ücretli öğretmenler unutulmamalıdır. Sosyal devlet olmanın gereği 80 bin ücretli öğretmene de geçmişe dönük 2 haftalık süre ve bundaN sonraki tatil süreçlerinde ek ders ücretleri ödenmesi kararı çıkarılmalıdır.  (www.ajanskamu.net)

Yorumlar (4)
Ayşe öğretmen 7 ay önce
Evet biz ücretli öğretmenler de ev geçindiriyoruz,ödemelerimizi çalışacağımız süreye göre ayarlıyoruz,peki tatil devam edip ücretlerimiz yatmazsa bu ödemeleri kim yapacak kimse mağdur edilmiyor bizim kadar haksa bu da bir haktır kimse isteyerek tatil yapmıyor.
Yavuz 7 ay önce
Sayın bakan kelime oyunları ile aklınca mevzuat hukuk diyerek bu işi geçiştirmeye aklinca çalışıyor ne hukukmus ne mevzuatmis sayin bakan bostan korkuluğu mu?
Yavuz 7 ay önce
Sayın bakan okullara gönderdiği genelgeden ücretlilere ücret verilmeyecek deyip sonra utanmadan sıkılmadan mevzuattan bahsediyor
Neslihan 7 ay önce
Değiştirilemeyem mevzuat mı bu??? Böyle bi süreçte, yazıklar olsun..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@