Yeni kız imam hatip liseleri geliyor

mam Hatip Liselerine ilgilinin her geçen gün artması ve mevcut okulların kapasitelerinin talebi karşılayamaması üzerine MEB, yeni plan hazırladı.

MEB 29.06.2014, 10:14 29.06.2014, 10:15
Yeni kız imam hatip liseleri geliyor
 Buna göre, birçok okul ya imam hatip lisesine çevrildi ya da yeni okul binalarının imam hatip lisesi olarak açılması kararlaştırıldı.
Kız çocuğunu sadece kız liselerine göndermek isteyen velilerin de taleplerine cevap verildi. Adana'da inşa edilen 32 derslikli okul Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak açılacak. Bingöl Merkez Cumhuriyet Kız Yatılı Bölge Ortaokulunun kullanılmayan 13 dersliğinde Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hizmet vermeye başlayacak. Antalya'da Nebi Güney İmam Hatip Ortaokulu öğretim binasında Nebi Güney Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adında bir okul açılacak. İzmir'de 12 derslikli ek öğretim binasında Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mardin'in Artuklu ilçesinde 32, Kızıltepe ilçesinde ise 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Trabzon'un Maçka ilçesinde hafız öğrencilerin eğitim öğretim göreceği Anadolu İmam Hatip Lisesi açılacak. Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde yapımı tamamlanan 32 derslikli binada Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim öğretime başlayacak. Afyonkarahisar'da yaptırılan 15 derslikli binada imam hatip lisesinin eğitim vermesi kararlaştırıldı.

İstanbul Pendik Kurtköy Anadolu İmam Hatip Lisesinin 40 derslikli Harmandere ek öğretim binası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine dönüştürülecek. Kütahya'da 30 yıllığına Bakanlığa devredilen 17 derslikli, Sakarya'da yine inşaatı tamamlanma aşamasında olan 32 derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açılacak. Şanlıurfa Siverek'te ise yeni yapılan 24 derslik binada Kız Anadolu imam Hatip Lisesi açılacak. Gökhan KAYA

 Türkiye
Yorumlar (3)
ÜLKENİN 6 yıl önce
ülkenin çağdaş medeniyetler düzeyine gelebilmesi için kiz imamlara ihtiyaç var.
boş konuşma 6 yıl önce
boş kunuşma cahil herif. imam hatipte okuyan herkes imam olmak için okumuyor. dinini diyanetini öğrenmesi için okuyor. sen de git katolikte oku...
levent 6 yıl önce
zorunlu eğitim 12 yıla çıktıktan sonra okuma yazma bilmeyen serseri gençlige fen ve matematik öğretemedik bari din öğretelim.
dısarda serserilik yapacağına okullarda en azından dinini öğreteceksin.yoksa bu gençlik okuyamaz.1200 öğrencinin lise1 e kayıt olduğu bir lisede çalısıyorum.400 tanesi okuma yazma bilmiyor ve en az 400 tanesi de çarpım tablosu bilmiyor.okuldan atsan serseri atmasan okuyacak adamı okuldan soğutan bir gençlik.
belki adam olurlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@