Yönetici atama takvimi dışına çıkılamayacak

Yönetici atama takvimi dışına çıkılamayacak

MEB 03.07.2014, 09:00 03.07.2014, 09:41
Yönetici atama takvimi dışına çıkılamayacak
 Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğü MEB’den müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının görevlendirmelerini kılavuzda belirtilen 8-19 Aralık tarihlerini beklemeden bu gün itabariyle görevlendirme yapılıp yapılmayacağına dair sorduğu görüş yazısına MEB insan kaynakları 25/06/2014 tarhinde verdiği cevap yazısnda kılavuzda belirtilen tarihler dışında görevlendirmelerin yapılmayacağı dolayısıyla kılavuza belirtilen tarihlere uyulması gerktiği şeklinde görüş bildirmiştir.
Bakanlık bu yazısında 2014-2015 eğitim öğretim dönemine okul idarecilerinin atamasını yapmış ve okulunu eğitim öğretime hazır hale getirmiş İl milli eğitim müdürlükleri istemiyormu sorusunu akla getiriyor. Okul müdürünün atanmasından sonra müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamanın ne mahsuru olabilir ? şayet bir mahsuru varsa enaz beş faydası vardır. Yeni atanan yada atanacak olan müdür biran önce yardımcılarını seçmesi ve atandığı okula alışması yardımcıları ile uyum içinde çalışmaya başlaması kadar doğal ne olabilir. Bu süreci uzatmanın yada illaki bir tarihe mahkum etmenin getirisi ne olabilir anlaşılır gibi değildir. Şuan görev yapan müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarıda bir an önce yollarını çizmiş yeni atanan müdürle çalışıp çalışmayacaklarına karar vermiş olurlar.Bir başka acıdanda yeni atanan müdür öğretmenler arasından şayet istekli öğretmen olmaması durumunda başka bir okulun öğretmeninden birini çalışma arkadaşı olarak seçmelidir. Yoksa derslerin başlamasından sonra (8-19 Aralık) bir öğretmeni dersinden ve sınıfından alarak müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı yapmak ne kadar doğru olur bilemiyoruz. Bakanlık Görevini layıkıyla yapan ve süreci hızlandıran İl memleri cezalandırmış olmuyormu ? Neden bakanlıkta tüm işler son güne bırakılır ? Ödüllendirilmesi ve diğer illere örnek olması gereken müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atamalarını bir an önce sonuçlandırmak için çalışan illere çok çalışmayın mı deniyor. Bakanlığın bir an önce bu yanlıştan dönmesi ve okul müdürlerinin atamasını bitiren illere zaman sınırlaması olmadan müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamalarına izin vermelidir.

Kamutime.com
Yorumlar (14)
EĞİTİM 6 yıl önce
yaz ayinda tüm atamalar belirlenmeliii
Ankara 6 yıl önce
koskoca yaz boşa geçiyor.atamalar aralığa kalmadan yazın yapılsaydı daha iyi olurdu.
. YARDIMCISI TAKVİMİ DEĞİŞMELİ 6 yıl önce
mesela görev süresi devam eden müdür ,m.yardimcisi seçmek için niye aralik ayini beklesin ki? bu sorun biran önce çözülmeli
Genellikle 6 yıl önce
Meb Meb olalı bu kadar karışmamıştı
amaç başka 6 yıl önce
mahkemeler ihtiraz süresini doldurmak amaç
mehmet YILMAZ 6 yıl önce
müdür yardımcıları mutlaka eylül ayına kadar atanmalı yoksa yoksa sınıfını almış bir öğretmeni sınıfından yarı dönemde almak çocuklara yazık.
Ömer DEMİR. 6 yıl önce
görevde kalan müdürler müdür yardımcılarını belirlesin ekip olarak yeni ders yılına başlasın aralık çok geç sistemi zorlar ve olumsuz etkiler
MÜDÜR 6 yıl önce
bütün işler müdürün omzunda . biran önce en geç eylülde müdür yardimcisi görevlendirilmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@