banner476

Yusuf Tekin'den Öğretmenlere Serbest Kıyafet Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: - "Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum"

MEB 01.06.2015, 23:02 01.06.2015, 23:03
Yusuf Tekin'den Öğretmenlere Serbest Kıyafet Açıklaması
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık kıyafet uygulamalarındaki değişiklik talebiyle ilgili, "Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum" dedi.
Tekin, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi öğretmenleriyle istişare toplantısında, bu tür toplantıların okullardaki eksiklikleri görme adına önemli olduğunu, yaz aylarında bu eksikleri düzeltebilmenin altyapısı olduğunu söyledi.

Gaziantep'deki eğitim yatırımları ve ihtiyaçları görme fırsatı bulduklarını anlatan Tekin, eğitim kalitesini artırmak için il ziyaretlerinin önemine işaret etti.

Tekin, ayrıca 81 ildeki mevcut durumu ay sonuna kadar okul müdürleriyle bir araya gelerek görüşmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bazı sendika temsilcilerinin öğretmenlerin kılık ve kıyafet uygulamasındaki değişiklik talebiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Tekin, şöyle konuştu:

"Bizim kılık kıyafet konusundaki tavrımız, özgürlüklerden yana. İsteyen istediği gibi giyinebilmeli. Sayın bakanımızın 'Benim öğretmenim kendisine yakışanı giyer' diye güzel bir lafı var. Ancak bu, bizim tek başına verebileceğimiz bir karar değil. Bütün bakanlıklar, kamu personelinin giyeceği kılık kıyafet kanunu çerçevesinde hareket ediyor. Ben, kılık kıyafet konusunda sendikalara katılıyorum. Başkasının hak ve hürriyetini kısıtlamadığı takdirde, herkes özgürce giyinebilmeli. Bu sadece inançlı insanların başını örtmesine izin vermekle olmaz, başka insanların tercihlerine de saygı duymak gerekiyor."

Toplantı, soru cevap bölümüyle devam etti.
Yorumlar (4)
harika 5 yıl önce
bunu okumak duymak çok çok guzel. heyecan verici. inşAllah bir an önce uygulamaya geçer
kenan 5 yıl önce
yalnız bir an önce düzenleme yapılmalı ozaman bu konuda
Mehmet 5 yıl önce
Sınıfta kalan bir sürü lise öğrencisi var hepsinin hayatı yanıyor ve öğretmenler daha çok öğrencilerin hayatına benzin döküyorlar buna bir çözüm bulunmalı nabi avcı geçme notunu 45 ten 50 yapmasının yüzünden de bir çok öğrenci sınıfta kalıyor ve eğitim hayatları bitiyor bu öğrenciler ülkemizin geleceği buna çözüm bulunmalı ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı sonuçta hepimiz aynı vatanın evlatlarıyız
Deniz 5 yıl önce
Sevgili Mehmet, bütün derslerin ortalaması 50,00 olunca öğrenci kaç zayıfı olursa olsun geçiyor. Beş zayıfla bile sınıf geçen öğrenciler var. Öğrenciler sizi yanıltmasın. Sevgiyle...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@