E-Okul EBA Girişi Nasıl Yapılır?

E-okul üzerinden EBA'ya giriş yapılır mı? EBA öğrenci girişi nasıl olur?

Mebbis 16.03.2020, 14:57 16.03.2020, 15:37
E-Okul EBA Girişi Nasıl Yapılır?

 Dünya'da ve Türkiye'de alarm verdilen nCOV2019-koronavirüs sebebiyle geçtiğimiz hafta okullar tatil edilmişti. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. yarıyıl ara tatili 16-20 Mart 2020 tarihleri arasına alındı. 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında da okullar tedbir amaçlı tatil edildi. Öğrencilerin eğitim öğretimden geri kalmamaları amacıyla da tatilin 2. haftası için özellikle EBA ve bazı TV kanallarında uzaktan eğitim planlaması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. 

 Uzaktan eğitim planlaması yapıldıktan sonra veliler ve öğrenciler başta olmak üzere eğitim camiası E-okul üzerinden EBA'ya giriş yapılıyor mu? E-okul'dan EBA'ya nasıl giriş yapılır? tarzı soruların cevaplarını merak etmeye başladılar.  Milli Eğitim Bakanlığı'na ait olan Eğitim Bilişim Ağı(EBA) için e-okul üzerinden hem öğretmen girişi, hem okul/kurum yönetici girişi hem de veli girişi olmak üzere bir entegrasyon yoktur. Yani e-okul ile EBA birbirine bağlantılı değildir.

 EBA'ya Giriş İçin Tıklayınız

 Dolayısıyla öğrenciler, öğretmenler ve veliler e-okul üzerinden EBA'ya erişmeye çalışmamalıdırlar. EBA'ya girişi e-devlet, MEBBİS ve EBA'nın kendi web sitesinden mümkündür. Bakanlığa bağlı veya bağlı olmayan herhangi bir yerden MEBBİS, EBA'nın kendi web sitesi ve e-devlet dışında giriş mümkün değildir.

 Son olarak E-okul üzerinden EBA'ya giriş yapılır mı? sorusunun cevabını özetleyecek olursak ''E-okul'dan EBA'ya erişim yoktur'' cevabını verebiliriz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (8)
Levent 4 ay önce
Merhaba. Görev yaptığım okul değişti. EBA'ya giriş yaptığımda hala eski okulum gözüküyor. Profilime yeni okulumu nasıl ekleyebilirim. (Öğretmen kullanıcısıyım)
Pelin 4 ay önce
Ben eba giremiyorumşifre almadım
Pelin 4 ay önce
Ben eba giremiyorumşifre almadım
Betül 4 ay önce
Ebaya giremiyorum
Snsjjsjsjs 4 ay önce
Eba çok yoğun giremiyoruz
Gizem 4 ay önce
Öğretmenimize söyleyin öğretmen eba şifrenizi veriyor
Gizem 4 ay önce
Öğretmenimize söyleyin öğretmen eba şifrenizi veriyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@