banner476

EBA Girişi Nasıl Yapılır? EBA Uzaktan Eğitim Sistemi ve Şifre Alma Ekranı

MEB'in dijital uzatan eğitim sistemi EBA şifresi nasıl alınır? EBA'ya giriş nasıl sağlanır?

Mebbis 16.03.2020, 15:17
EBA Girişi Nasıl Yapılır? EBA Uzaktan Eğitim Sistemi ve Şifre Alma Ekranı

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın gelecek hafta öğrencilere uzaktan eğitim verme kararından sonra TV kanallarından çok EBA'ya talep daha yoğun olarak gözlenmektedir. GSM operatörlerinin 3 GB ücretsiz internet uygulaması da EBA'ya olan talebi arttırmaktadır. 

 EBA'dan uzaktan eğitim nasıl olur? EBA şifresi nasıl alınır, nasıl kullanılır? EBA'ya nereden giriş yapılır? soruları gelecek hafta yapılacak uzaktan eğitim için şimdiden merak edilmektedir. 18 milyon öğrenci, öğretmenler ve veliler düşünüldüğünde Türkiye'nin en az yarısını ilgilendiren bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

 ''Daima, eğitim'' sloganı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın sunduğu bir hizmet olan EBA, www.eba.gov.tr internet adresinden hizmet vermektedir. EBA'ya öğretmenler, kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişebilmektedir.

 EBA'da öğrenci, öğretmen ve veli olmak üzere 3 giriş seçeneği bulunmaktadır. Öğretmen girişi gayet basittir. Peki öğrenciler ve veliler EBA'ya nasıl giriş sağlar? Şifreleri yoksa nasıl şifre alırlar? Şifreleri olan kullanıcılar eba.gov.tr adresinin sağ üst köşesindeki giriş sekmesinden girebilirler.

 EBA Hesabı oluşturmak için bu bağlantıya tıklayınız. Yandaki bağlantıya tıklayarak güvenlik kodu, T.C kimlik numarası, öğrenci numarası ve nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı seri numalaralarını girerek hesap oluşturabilirsiniz. Öğrenci hesabını oluşturduktan sonra karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı ve/veya e-posta adresinizi kaydedebilirsiniz. Bu kaydetme işlemi, şifrenin unutulması durumunda sizlere yardımcı olacaktır.

 Şifre oluşturduktan sonra EBA'ya girerek kullanıcı adı ve şifre yardımı ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra size özel hazırlanan dersler, materyaller, videolar ve kendi öğrenim durumunuza ait bakanlığın hazırladığı her türlü der dokümanı EBA'nın sol ekranında olacaktır.
 
 EBA'ya veli olarak girmek isterseniz de sadece tek bir giriş seçeneği mevcuttur. Veliler, EBA'ya e-devlet kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak girebilirler. E-devlet şifrenizi unuttuysanız burayı tıklayarak şifrenizi güncelleyebilirsiniz. Henüz e-devlet şifresi almadıysanız PTT şubelerinden alabilirsiniz. 23-27 Mart 2020 tarihleri arasında uzaktan eğitim yapılacağı için EBA şifreniz yoksa EBA Hesabı Oluşturma'yı, şifrenizi unuttuysanız güncellemeyi ve eğer veli iseniz e-devlet giriş durumunuzu kontrol etmeniz öğrencilere verilecek eğitimde herhangi bir aksama olmaması açısından oldukça önemlidir.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

 

 

 

 

 

Yorumlar (4)
Ummu 7 ay önce
Eba ya giremiyorum
Sevgi 7 ay önce
GİRİLMİYOR , YARDIM EDİN , HATA VERİYOR YA DA HATALI ŞİFRE VEYA KULLANICI ADI DİYOR. ASLINDA HERŞEY DOĞRU , NE YAPMALIYIM ?
Eray 7 ay önce
Eba yaa girmek istiyok
nursemin 6 ay önce
Yeni sistemden sonra hiç giremiyoruz ebadan takip adin diyorlar gösterinde girelim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@