banner476

EBA Öğrenci, Öğretmen, Veli Girişi Nasıl Yapılır? EBA Giriş Sayfası

EBA'ya öğrenci, öğretmen ve veliler nasıl giriş yapabilir?

Mebbis 16.03.2020, 15:39 16.03.2020, 15:53
EBA Öğrenci, Öğretmen, Veli Girişi Nasıl Yapılır? EBA Giriş Sayfası

 Eğitim Bilişim Ağı(EBA), koronavirüs sebebiyle okulların tatil olması dolayısıyla ve uzaktan eğitim yapılacak olduğundan bu günlerde gündeme oturmuştur. EBA, bakanlığın öğrencilere ve öğretmenlere bir hizmeti olup dijital bir eğitim platformudur. Her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren EBA, eğitim camiasına internet üzerinden hizmet sunmaktadır.

 EBA'ya giriş nasıl yapılır? EBA'ya veliler girebilir mi? Öğrenciler EBA'ya nasıl girecekler? EBA'dan dersler nasıl izleniyor? gibi sorular uzaktan eğitim yapılacak tarihin yaklaştığı şu günlerde önemini artırmış ve en çok merak edilen soruların arasına girmeyi başarmıştır.

 EBA Öğretmen, Öğrenci ve Veli girişi www.eba.gov.tr adresinin sağ üst kısmında yer almaktadır. Bu kısımda ilgili sekmeye tıkladığınızda sizi giriş sayfasına yönlendirecektir. Şifreniz yoksa veya unuttuysanız nasıl edineceğiniz ve nasıl şifre alacağınızla ilgili yine aynı sekmede detaylı bilgi ve açıklama mevcuttur.

 Giriş işlemi sağladıktan sonra EBA'nın sol ekranında içerikleri görüntüleyeceksiniz. EBA ana ekranı yüklendikten sonra öğrenci iseniz ilgili ekrandan sınıf düzeyinize ve çeşitli derslere/konulara ait video anlatımlara tıklatarak izleyebileceksiniz.  Erişim konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda arama çubuğunda içerik arayabilir veya yardım sekmesine tıklayabilirsiniz.

 EBA Girişi İçin Tıklayınız

 Öğretmen veya veli iseniz de yine giriş yaptıktan sonra çocuklarınızı yönlendirebilir, onlara doğru sekmeyi açmaları için yardımcı olabilirsiniz. Gelecek hafta uzaktan eğitim olacağından bu hafta EBA'da zaman geçirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

 EBA'ya öğrenci, veli, öğretmen girişi ve EBA'nın kullanımı hakkında kısaca bilgi vermeye çalıştık. Koronavirüs tedbirleri ve Milli Eğitim Bakanlığının öğrenci, öğretmen ve eğitim öğretim ile ilgili her türlü tasarrufu ve EBA, uzaktan eğitim konuları hakkında en güncel bilgiyi sitemizde bulabileceksiniz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (3)
Meryem 7 ay önce
Eba ya girmek istiyorum
Edanurarslan 7 ay önce
Vodafone ve eba ıcın İnternet gelmedı
Vahide 6 ay önce
Oyun oynamaktan yorulyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@