banner476

MEBBİS İl İçi Tayin Başvuru Ekranı

MEBBİS il içi yer değiştirme ekranı ne zaman aktif olacak? 2020'de tayinler iptal edilecek mi?

Mebbis 19.03.2020, 16:44 19.03.2020, 22:12
MEBBİS İl İçi Tayin Başvuru Ekranı

 Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bilindiği üzere MEBBİS aracılığı ile her yıl genel olarak mayıs ayında öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme işlemlerini gerçekleştiriyor. Bulunduğu okul veya kurumda 3 yıllık görev süresini tamamlayan öğretmenler, il içi tayinlerine başvuru yapabiliyor.

 MEB İletişim Sistemleri-MEBBİS üzerinden bakanlığın belirlediği takvime göre başvuru yapılıyor. Başvurular www.mebbis.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra sol kısımda bulunan başvuru modülü işlemlerinden gerçekleşmektedir.

MEBBİS Giriş Ekranı İçin Tıklayınız

 Öğretmenler, Başvuru İşlemleri Modülü'ne girdikten sonra il içi yer değiştirme işlemleri sekmesine tıklayarak başvuru yapabilir, şartları tutuyorsa tercih verebilir ve ataması gerçekleştirilebilir. Ataması yapılan öğretmenler il içinde yer değiştirdiği için 1 gün mehil müddeti vardır. Bu süre içerisinde eski görevinde ayrılıp yeni görevine başlaması gerekmektedir. Bu zaman zarfında ayrılış-başlangıç yapmayan öğretmenlerin atamaları bakanlıkça iptal edilir.

 Köyden merkeze veya merkezden köye, başka ilçeye, ilçeden il merkezine veya il merkezinden ilçeye tayin olan öğretmenlere yolluk ödenir fakat aynı ilçe içinde veya il merkezi içinde köyden merkeze veya merkezden köye giderse yolluk ödenir. Diğer türlü ödeme yapılmaz. Örneğin İzmir ili Bornova ilçesinde bulunan bir öğretmen A okulundan B okuluna giderse(her iki okul da ilçe merkezi olduğu için) yolluk ödemesi alamaz.

 2020 yılı MEB öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemleri mayıs ayında gerçekleştirilecek. Koronavirüs sebebiyle önümüzdeki haftalarda bu tayinlerin erteleneceği veya bu yıl için iptal edilebileceği öngörülmektedir. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığının duyurularının takip edilmesi gerekmektedir.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@