banner476

MEBBİS Özür Grubu Başvuru Giriş Ekranı

MEBBİS Özür grubu başvuruları nereden yapılır, hangi zamanlarda olur?

Mebbis 18.03.2020, 15:03 19.03.2020, 22:12
MEBBİS Özür Grubu Başvuru Giriş Ekranı

 Milli Eğitim Bakanlığı her yıl şubat ve ağustos döneminde olmak üzere öğretmenlerin eş durumu, engellilik, sağlık, güvenlik ve diğer sebeplerle tayinlerini gerçekleştiriyor. Yer değiştirme işlemlerinin ağustos ve şubat aylarında yapılması eğitim öğretim faaliyetlerinin sekteye uğramaması için özellikle tercih ediliyor.

 Bakanlık, öğretmenlerin özür grubu tayinlerini gerçekleştirirken Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Sistemleri olan ve MEBBİS olarak bilinen dijital platformu kullanıyor. MEBBİS'e kişisel kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş sağlana öğretmenler sol kısımda bulunan modüller içerisinde yer alan Başvuru Modülü'nden başvurularını gerçekleştirebiliyor.

 Belirli tarihler arasında aktif olan MEBBİS Özür grubu başvuru ekranında öğretmenler önce özür durumunu 1. aşama başvurularında beyan ediyor. Öğretmenlerin vermiş olduğu beyanlar il-ilçe milli eğitim müdürlükleri ve bakanlık tarafından inceleniyor. Gerekli görüldüğünde ek evrak talep ediliyor. Öğretmenlerin beyanlarının tayin istemek için yetersiz olduğu durumlarda ön başvuru reddediliyor, öğretmenlere tercih hakkı verilmiyor ve atamaları gerçekleştirilemiyor. Özür Grubu Başvuru Şartları İçin Tıklayınız(Eş-Sağlık-Güvenlik vb.)

MEBBİS Giriş Ekranı İçin Tıklayınız

 Özür grubu 1. aşama başvuruları başarı ile sonuçlanan öğretmenler 2. aşamaya yani tercih sürecine alınıyor. Burada öğretmenler gitmek istedikleri il için 40 tercihte bulunuyor ve dilerlerse kura sonucu atanma seçeneğini işaretleyebiliyor.

 Ardından atamalar gerçekleştiriliyor ve illerarası tayinde olduğu gibi öğretmenlere 15 gün mehil müddeti tanınıyor. Bu süre zarfında eski okulundan ilişiğini kesip yeni görevine başlamayan öğretmenlerin atamaları bakanlıkça iptal ediliyor.

 2020 yılı şubat dönemi özür grubu tayin süreci tamamlandı. 2020 yılı içinde 2. özür grubu başvuruları ağustos ayı içerisinde olacak. Bakanlığın gerçekleştireceği 2020 yılı ağustos dönemi özür grubu atama takvimi, 1. ve 2. aşama başvuruları, atamalar, atandıktan sonra yapılacak iş ve işlemler ile bakanlığın duyuruları bu ekranda olacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@