banner476

1 Eylül Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi Açıklanıyor

MEB öğretmen atamaları için tercih edilebilecek okulları açıklıyor. Heyecan dorukta detaylar haberimizde.

Öğretmen Atamaları 26.08.2020, 15:50
1 Eylül Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi Açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen atamaları tercih sürecini yarından itibaren başlatacak. Ek 20 bin öğretmen atamasında tercih edilebilecek okullar listesi bakanlık meb.gov. tr adresinden yayımlanacak. Öğretmen adayları merakla atama sürecini ve açıklanacak okullar listesini bekliyor. Bakanlık ilgili birimlerinde de 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihlerine açılacak okulların listesi için yoğun çalışmalar yapıldığı bilgisini alıyoruz.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması MEB öğretmen atama ve yer değiştirme takviminde daha önce açıklanmıştı. Açıklanan takvime göre 20 bin sözleşmeli öğretmenin  1 Eylül tarihinde öğretmen atamaları yapılacak. 1 Eylül tarihinde atamaları yapılan öğretmen adaylarının 15 gün içinde kararnameleri atandıkları illere gönderilerek göreve başlamaları sağlanacak. 

ÖĞRETMEN ATAMALARI TERCİHLERİNE HANGİ OKULLAR HANGİ İLLER AÇILACAK?

Meb Personel com olarak edindiğimiz bilgilere göre tercihlere açılacak okulların büyük bir çoğunluğu- %80 civarında doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde yer alan illerimize olacak. Yani bundan önceki atamalardan pek farklı olmayacak. Özellikle sınıf öğretmenliği branşına, okul öncesi öğretmenliği branşına ve ortaokul branşlarına doğu ve güneydoğu illeri açılacak. Lise branşlarının bazılarına batı iller yani iç anadolu bölgesi marmara ve karadeniz bölgesinde yer alan illerimiz açılacak. 

Öğretmen atamaları tercih sürecinin şimdiden öğretmen adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor. Tercih sürecinde mebpersonel.com olarak bilgilendirici paylaşımlarımızla siz öğretmen adaylarımıza yardımcı olacağımızı bildirmek isteriz.
 

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

 

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@