banner476

1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamalarının yapılacağı iller

Öğretmen adaylarının heyecanla ile beklediği Eylül ayı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için okul tercih işlemleri 28 Ağustos tarihi itibariyle başlıyor. ve atamalar ise 1 Eylül 2020 tarihinde yapılacak. Peki 1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamaları hangi illere yapılacak? 1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamalarının yapılması muhtemel iller.. Detaylar sizler için haberimizde..

Öğretmen Atamaları 27.08.2020, 07:34
1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamalarının yapılacağı iller

Öğretmen adaylarının heyecan ve merakla beklediği Eylül ayı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarında adayların tercih işlemleri 28 Ağustosl tarihinde başlayacak. Bakanlık ilkatama.meb.gov.tr üzerinden alacağı tercih sonuçlarını puan üstünlüğüne göre açıklayacak ve 1 Eylül tarihinde 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleştirecek.

1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamaları hangi illere yapılacak? 1 Eylül Sözleşmeli Öğretmen Atamalarının yapılması muhtemel iller

Öte yandan Türk Eğitim Derneği tarafından yayımlanan Eğitim Değerlendirme Raporu’na göre ülkemizde 41 bin 654 öğretmen fazlası yer alıyor. Aynı rapora göre ise ülke genelinde öğretmen ihtiyacı 153 bin 640 olarak belirlenmiş durumda.

Raporda en çok öğretmene ihtiyacı olan şehir İstanbul olurken en fazla öğretmeni bulunan şehir Ankara oluyor.

Bu rapor doğrutusunda 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasının büyük bir çoğunluğunun Doğu , güneydoğu bölgesinde ki illere yapılması muhtemeldir.

Öğretmen atamaları tercih sürecinin şimdiden öğretmen adaylarımıza hayırlı olmasını diliyor. Tercih sürecinde mebpersonel.com olarak bilgilendirici paylaşımlarımızla siz öğretmen adaylarımıza yardımcı olacağımızı bildirmek isteriz.

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@