banner476

10 Bin Öğretmen Atama Sözü Tutulmalıdır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 10 bin atama sözünü hatırlatarak, Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’nın bu sözün yerine gelmesini sağlaması gerektiğini kaydetti.

Öğretmen Atamaları 02.10.2017, 18:13
10 Bin Öğretmen Atama Sözü Tutulmalıdır

Öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle giderilmeye çalıştığına vurgu yaparak, “2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu?” diye sordu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Verilen 10 bin öğretmen atama sözünü tutmak bu kadar mı zor?

Yahu günlerdir bu gençlerin feryadını hiç bir yetkili duymaz mı? Koca bir ayıp!

Sayın Cumhurbaşkanı referandum öncesindeki Ağustos'ta 10 bin atama olacağını ifade etmişti. Maliye ve MEB bu sözün yerine gelmesini sağlamalıdır.

Eğitim-öğretim başladı, yine on binlerce ücretli öğretmen görevlendirildi. Yetkililer çıkmış, öğretmen ihtiyacımız yok diye kamuoyunu aldatıyor.

2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu?

Öğretmenlik mesleği dışındaki insanlarla eğitim-öğretim faaliyetini yürütürsen tabi ki öğretmen ihtiyacın olmaz ama buna da eğitim denmez.

Bu gençlerin haklı feryadını artık birileri duysun, bu sözü verdiyseniz tutun ve devleti verdiği sözü tutmaz bir konuma düşürmeyin. Yazıktır.”

Yorumlar (29)
emre 3 yıl önce
Milli egitim bakani aylar oncesinde agyustos 10 bin atama var dedi ardindan sayin cumhurumuz ayni aciklamayi yapti. Simdide seneye agustos alacagiz diyor sayin bakan! Binlerce insani ve aileleri devlete kusturuyorsun sayin bakan almicaksanz milleti en basindan kandirmayin!Sesimiz oldugunuz icin tskler mebpersonel yonetimi..
magdur 3 yıl önce
ek 10000 atama sözünün yerine getirilmesini bekliyoruz magduruz
Türkçeci 3 yıl önce
Haberiniz için teşekkürler. Sesimiz oldunuz. Atamayı bekliyoruz aylardır.
magdur ögretmen 3 yıl önce
Sayin İsmail koncuk Allah sizden ve meb personelden razi olsun. Sesimiz oldunuz.Hakk için,adalat için haksizliklarin giderilmesi için destek istiyoruz.Verilmiş bu 10000 lik söz derhal yerine getirilmelidir.neden herkes üç maymunu oynuyor? Bunu asla unutmayız !!!
nil 3 yıl önce
tutarsız bin meb bakanı var yapamayacağınız şeyin sözünü vermeyin
magdur 3 yıl önce
Sayın meb personel size minnettariz.Lütfen verilmiş bu sözü her daim hatirlatin ve gündeme getirin.Umarim 10000 lik ek atama yapilir ve hak yerini bulur.Cok magduruz coooook.
Ali 3 yıl önce
Devleti,verdigi bir sözü tutmaz konuma getirmeyin.
nil 3 yıl önce
bu ortamda zor ama umarım gerçekleşir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@