banner476

120 bin öğretmen ne zaman atanıyor?

120 bin öğretmen ne zaman atanıyor?

Öğretmen Atamaları 05.11.2012, 10:58 05.11.2012, 10:58
120 bin öğretmen ne zaman atanıyor?
 Atanamayan öğretmenler meselesi gündemdeki yerini koruyor. Bu yıl toplamda 57 bin öğretmen ataması yapıldı. Ve alınan kararla atamalar artık Şubat ve Ağustos'ta iki kez değil, sadece Ağustos ayında yapılacak.


Fakat Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması için örgütlenen öğretmenler Kpss punaların bir yıl kullanılması kararı ile oluşan mağduriyetleri giderme anlamadında şubat ayında en az 30 bin öğretmen ataması yapılmasını istiyor.

Meb öğretmen atama ve yer değiştime mevzuatında ki yönetmelikte buna uygun 2013 şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapılması için herhangi bir engel bulunmamaktadır


2012 yılı itibariyle 57 bin öğretmen ataması yapılmasına rağmen atama bekleyen yaklaşık 250 bin civarında öğretmen adayı var. Milli Eğitim öğretmen açığı ise 120 bin civarında.

AKP 19'uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öğretmen atamalarıyla ilgili dünkü kapanış konuşmasında bir açıklama yaptı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamaları;

"Hala bazı okullarımızda ihtiyacı tamamen karşılayabilmiş değiliz. Yaklaşık 120 bin öğretmene daha ihtiyacımız var. Kadro eksiğini tamamen gidermemiz ise bütçe imkanlarımızın gelişmesine, ülke ekonomimizin daha büyümesine bağlı. Bu alanda düne göre çok iyi noktadayız. Ve imkanlarımız geliştikçe daha iyi bir noktaya doğru ilerliyoruz. Ancak ihtiyacın tamamen karşılanması başka bir şeydir, okuldan mezun olan veya atama bekleyenlerin hepsinin öğretmen olarak atanması başka bir şeydir. Ne devletin böyle bir taahhüdü olabilir ne de dünyanın herhangi bir köşesinde üniversiteyi bitirenler doğrudan kadroya atanır, böyle bir şey yok. Bu yönde iktidarı suçlayıcı şekilde propagandalar yapılması da doğrusu hiç adil bir yaklaşım olmaz."

Hükümetin en fazla personel atamasını, mali noktada da en büyük desteği Milli Eğitime verdiğini ifade eden Erdoğan, "Bütün bunlara rağmen bizim yüzde 100 olarak bunu hemen çözmemiz mümkün mü? Tabii ki değil. Fakat önümüzdeki program çerçevesi içinde inşallah bunu da sıfırlayacağız" dedi.

Yorumlar (14)
atanamayan öğretmen 8 yıl önce
madem açık var yapın şu atamayı şubatta yaa.
sevgi okulöncesi 8 yıl önce
sayın başbakanımız işterseniz bizi bir sözle
atarsınız yapın bir güzellik
inanıyorum size
......... 8 yıl önce
allahın izniyle bu atama olacak arkadaşlar benim umudum fazlasıyla var
şubatta bu senede atma bekliyoruz allahtan ümit kesilmez. 8 yıl önce
şubatta da bu sene atama bekliyoruz allahtan ümit kesilmez
resim 8 yıl önce
hadi başbakanım insallah alım sağlayacaksınız..
ne zaman olacağı belli değil ama olacak gibiii 8 yıl önce
en son cümle ümit verici...galiba olacak
görsel sanatlar resim 8 yıl önce
inşallah olur
HALİT HAYIRCI 8 yıl önce
inşaallah şubatta atama olur..böylece 2012 kps puanlari 2 atamada kullanilarak haksizlik önlenmi̇ş olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@