17500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ ATAMA BEKLİYOR

17500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ ATAMA BEKLİYOR

Öğretmen Atamaları 03.08.2014, 12:24 03.08.2014, 12:30
17500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ ATAMA BEKLİYOR
 17500 Fen ve Teknoloji Öğretmeni Atama Bekliyor
”Biz üniversitede 4 yıl emekle bölümünü bitirmiş FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENLERİYİZ. Ancak sizinde bildiğiniz gibi okulu bitirmek yeterli olmuyor ve bizler okulumuz bittikten sonra tekrar KPSS sınavına girerek yeterliliğimizi ispatlamaya çalışıyoruz.Fakat bu da yeterli olmuyor çünkü kontenjanlar sınırlı sayıda belirlenmektedir.Biz ÖĞRETMENLER olarak bu yıl FEN VE TEKNOLOJİ BRANŞINDA 7500 atama talep etmekteyiz. Bu sayı size çok gibi gelebilir.Bu nedenle bu sayıyı istememizdeki sebepleri aşağıda sıralamak istiyoruz:

1-) Bu yıl sınava girmiş ve atama bekleyen öğretmen sayısı 16.484 dır. Ve bu adaylardan her biri öğrencilerine kavuşmak için gün sayıyor.Bu sayının azaltılabilmesi için 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.2-)Geçtiğimiz yıl yapılan TEOG sınavında öğrencilerin genel olarak sayısal derslerde ve özelliklede Fen ve Teknoloji dersindeki başarısızlıkları yüksektir.İyi bir gelecek nesil için başarılarının arttırılması ve bunun içinde alanında donanımlı öğretmenler gerekmektedir.Bunun için de 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.3-)Ülkemizde yapılan sınavlardaki bir çok başarısızlığın sebebi Milli Eğitimde uygulanan ÜCRETLİ ÖĞRETMEN politikasıdır. Bu yöntemle eğitimde fırsat eşitliği yok sayılıyor. Çünkü ücretli öğretmen olarak uzmanlık alanı dışındaki kişiler sadece üniversite mezunu olduğu için derslere giriyor.Bunların verdiği eğitim ne kadar yeterli olabilir.Ve bu eşitsizlik yaşanırken bütün öğrencileri aynı sınavlara tabii tutulması ne kadar doğru olabilir?Bunlara dur demek için de 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.4-)Cağdaş eğitim sisteminin bizim gibi idealist, dinamik ögretmenlere ihtiyacı var.Fen bilimlerini durağanlaşmaktan kurtarmak lazım ve bu yüzden 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN ATANMASINI İSTİYORUZ.Yukarıdaki sebeplerden dolayı öğretmen atamalarına karşı daha duyarlı olarak bize destek vermenizi istiyoruz.Lütfen sesimizi duyun ve 7500 FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİNİN atanmasında sizinde katkınız olsun”
 

Atama Bekleyen Fen ve Teknoloji Öğretmenleri
Yorumlar (49)
evrim 6 yıl önce
ne olur fenden 4200 alın
fen 6 yıl önce
sıralamalar açıklnadı yalvaraırım 4000 bin alın
fenci 6 yıl önce
arkadaslar biraz duyarlı olalım herkes kendi sıralamasına göre alım düşünmesin lütfen 7500 yazıosa onun üzerine konusalım 5000 yazıyosa onun üzerine konusalım kalkıpta hepimiz farklı bi telden çalmasın lütfennnn.... ins. 7500 alım olurda bizde derin bir ohhh çekerizzzzz
FENNN 4000 ATAMA 6 yıl önce
4000 atama istiyoruz
adayadayı 6 yıl önce
bencede 7500 alınması gerek ilime fene katkı olsun artık
hasan 6 yıl önce
5000 beden eğitimi ögretmeni ataması istiyoruz
Kubilay yıldırım 6 yıl önce
21 beden eğitimci mezunu varken 1500 kontenjan alamazken 30 bin sınıfçı 10 bin kontenjana az diye yaygarayı basıyor, haksızlıktan yakınıyor. 4270 sınıfçı alan değişikliği yaparken beden eğitimi mezunlarının önünü kestiğinin farkındamıydı acaba ama hata bizde dersimize sahip çıkamıyoruzki
Halit 6 yıl önce
Böyle haber yapılması bana göre doğru değil. O zaman diğer branşlar beklemiyor mu yani.her branşı tek tek yazıp, şu kadar atama bekliyor deseniz daha doğru. Öğretmen arkadaşlar birlikte hareket etmeliler, umarım hiçbiri işsiz kalmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@