18 Mart'ta Ataması Yapılan Fakat Göreve Başlayamayan Öğretmenler Twitter Gündeminde

18 Mart'ta Ataması Yapılan Fakat Göreve Başlayamayan 20 Bin Öğretmen Twitter Gündeminde...

Öğretmen Atamaları 24.04.2020, 22:30 24.04.2020, 22:38
18 Mart'ta Ataması Yapılan Fakat Göreve Başlayamayan Öğretmenler Twitter Gündeminde

18 Mart 2020 tarihinde 20 bin öğretmen atama sonuçları açıklandı. Sonuçlar açıklandı fakat, koronavirüsten dolayı okulların kapalı olması sebebiyle, ataması yapılan 20 bin öğretmen göreve başlayamadı.

Göreve başlayamayan bu öğretmenler, #18MartKararnameVakti hastagi ile Twitter gündeminde üst sıralarda yerlerini aldılar.

İşte #18MartKararnameVakti hastagi ile yapılan paylaşımlardan bazıları:

Kararname Olmadıktan Sonra Atanmak Bir şey İfade Etmiyor..
Ataması Yapılan 20 Bin Öğretmenin Sağlık Güvencesi Yok Maaşları Yok Empati Kurmanızı İstiyoruz..

37 gün oldu. Atandım diyemiyorum. Sadece sonuç kağıdım var elimde. Sesimizi duyun sevgili bakanım.

Haklarımızı alabilmek için okulların fiziksel olarak açılmasını beklemek hak kaybıdır. İdareciler okullarda ve istenirse haklarımız verilebilir bunu siz de biliyorsunuz. Yanlış bir şey istemiyoruz sadece hakkımızı istiyoruz. 

Toplumun her kesiminin mağduriyeti giderilmeye çalışıyor, ancak bizim mağduriyetimiz görmezden geliniyor. İnanıyorum ki bizim mağduriyetimiz de giderilecektir. 

18 Mart’da ataması yapılan 20 BİN Öğretmenin, pandemiye denk gelme şansızlığını ortadan kaldırmak adına göreve başlatılıp özlük hakları ile ilgili belirsizlik ortadan kaldırılmalıdır. 2011 Haziran atamalarındaki sistemin benzeri uygulanabilir.

Nasıl olsa 15 gün içinde göreve başlarım diye halihazırda çalışan öğretmenlerimiz işinden çıktı veya çıkarıldı. Şu an sigortaları yok, maaşları yok. Hayatlarını nasıl idame ettirsinler?

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL

Yorumlar (1)
VEFA 2 ay önce
4 Yilini tamamlayip hizmet puanindan dolayi ogretmenlige donus yapan VIZYONU OLAN BASARILI okul mudurlerine tekrar mudur olmak icin 2023 yilina kadar sinavsiz okul mudurluk tercih hakki veriniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@