18 Mart'ta Öğretmen Atamaları Yapılan Öğretmenler Göreve Başlıyor

banner483

18 Mart'ta Öğretmen Atamaları Yapılan Öğretmenler Göreve Başlıyor. İşte öğretmenlerin yapması gereken iş ve işlemler

Öğretmen Atamaları 22.06.2020, 13:35
18 Mart'ta Öğretmen Atamaları Yapılan Öğretmenler Göreve Başlıyor

22 Haziran 2020'den itibaren kararnameler illere gönderilmeye başlandı . Bugün 18 Mart'ta Öğretmen Atamaları Yapılan Öğretmenler Göreve Başlıyor. İşte öğretmenlerin yapması gereken iş ve işlemleri mebpersonel.com olarak haberimizde açıklıyoruz. Bilindiği üzere çıkarılan resmi yazı ile 22 Haziran'dan itibaren öğretmenlerin göreve başlama işlemleri yapılacak. Sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla öğretmenler göreve başlamak için atandıkları il ve ilçelerdeki milli eğitim müdürlüklerinde imzalarını atıyor.

 

22 Haziran'dan Sonra Göreve Başlayacak Öğretmenlerin Yapacağı İş Ve İşlemler- Öğretmen Atamaları. 18 Mart 2020 tarihinde ataması yapılan ve koronavirüs tedbirlerinden sonra kararname gönderilmesi ve göreve başlaması ertelenen öğretmenler için bayram önce MEB'den müjdeli haber geldi. kararname bekleyen öğretmenlerin kararname talepleri karşılığını buldu. Öğretmenler sosyal medyada ve sahada ses getirerek amaçlarına ulaştı. 22 Haziran'dan sonra öğretmenler görev yerlerine gidip göreve başlama işlemlerini gerçekleştirebilecek.


22 Haziran'dan sonra kararnameler illere gönderilmeye başlanacak. mebpersonel.com olarak sosyal medyada atama gruplarından edindiğimiz bilgilere göre ataması yapılan 20 bin öğretmenin kararnamesi 2 gün içinde gönderilecek. Yani en geç 24 Haziran tarihine kadar kararnameler illere bağlı oldukları ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmiş olacak.

Öğretmen atamaları sonrası yapılacak bazı iş ve işlemler de mevcut bunları haberimize ekliyoruz: 

 

İstenen belgeler tüm illerde benzerlik taşımaktadır. İşte ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden istenen belgeler:

 

Belgeler atandığınız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Birimine teslim edilecektir. Posta yoluyla gönderilen belgelerde eksiklik olması durumunda mesuliyet kişiye aittir. 

1.            Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da edevlet üzerinden aldıkları diploma belgesi,

2.            Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3.            Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4.            Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe,16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.),

5.            Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

6.            Mal bildirimi 

7.            Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

8.            Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

9.            Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

10.        Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Form doldurulurken nüfusa kayıtlı ikamet adresinin yazılması gerekmektedir.

11.        İstenilen belgeleri tam olarak ibraz edenler, güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra sözleşme yapılarak göreve başlatılacak; belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanlar göreve başlatılmayacaktır.

12.        Güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları ilçe millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

13.        Elektronik Başvuru Formundaki beyanları ile ibraz ettikleri belgeler ilçe millî müdürlüklerince değerlendirilecek, göreve başlatılmasına engel hali bulunmayanlar göreve başlatılacak; göreve başlatılmasında tereddüde düşülenler ise değerlendirilmek üzere Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecektir.

14.        Adli Sicil Belgesi Arşiv Kayıtlı (Sabıka sorgulama belgesinde "Adli sicil kaydı vardır" ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.)

MEBPERSONEL.COM / ÖZEL HABER

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@