banner476

18 öğretmenin görev yapması gereken okulda sadece 3 öğretmen var

Şanlıurfa'da 18 öğretmenin görev yapması gereken okulda sadece 3 öğretmenin bulunmasına veliler tepki gösterdi.

Öğretmen Atamaları 17.09.2012, 23:18 17.09.2012, 23:18
18 öğretmenin görev yapması gereken okulda sadece 3 öğretmen var
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, bir grup öğrenci velisi çocuklarının öğrenim gördüğü ve 18 öğretmenin görev yapması gereken okulda sadece 3 öğretmenin bulunmasına tepki gösterdi.

Siverek'te yeni eğitim yılının ilk gününde; 330 öğrencisi bulunan Siverek Kız Anadolu Lisesi'nde öğrenci velileri eylem yaptı. Okul bahçesinde toplanan öğrenci velileri, okulun 18 öğretmen kadrosu bulunduğunu, buna karşın şu anda 2'si idareci 3 öğretmenin okulda görevlendirildiğini söyledi. Öğrenci velileri adına okul bahçesinde konuşan Serdar Tüysüz, "Bilindiği gibi öğrenciler Anadolu Liseleri'ne sınavla girebiliyor. Bizler de çocuklarımızla birlikte ilk gün heyecanı yaşamak için okula geldik. Fakat buraya gelince şoke olduk. Çünkü, 18 öğretmen kadrosu bulunan okulda sadece 3 öğretmen bulunduğunu öğrendik. Kızların okullaşması için kampanyalar yapılıyor ama okula gelen kızları eğitecek öğretmen bulunmuyor" dedi.

Veliler tepkilerinin ardından okul bahçesinden ayrılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okuldaki öğretmen açığının yeni öğretmen atamalarının ardından yapılacak görevlendirme ile giderileceğini kaydetti.

http://www.sanliurfa.com
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (7)
mine özgül 8 yıl önce
lise branşlara 40.000 atamada 3600 verilirse böyle olur,veliler isyan etsin bari,biz dinleyen yok
YİNE BİR DİNÇER KLASİĞİ 8 yıl önce
Lise branşlarında öğretmen ihitiyacımız yok diyen dinçer bu haberi okumuyor anlaşılan. güneydoğunun birçok lisesinde durum böyle.anadolu liselerinde bile ücretli öğretmen derslere girmekte. Meb anadolu liselerine ilk atama yapmayarak hem atama bekleyen öğretmenleri hem de öğretmensiz öğrencileri mağdur etmektedir.
edebiyatçı 8 yıl önce
yeni öğretmen atamaları da ücretli öğretmenlik oluyor galiba bravo gerçekten!!
nihal 8 yıl önce
öğretmen atamazlarsa böyle olur.
son 8 yıl önce
edebiyat mate tarih atama sonra böyle olsun. tüm anadolu türünde liseler böyle. yazıkşlar olsun dinci geçinen akp ye
buşehirde 8 yıl önce
hani norm fazlası kaynıyordu her yer bakanlık olacak kurum ne iş yapar,istanbul da bile 57 tane ücretli sınıf öğretmeni atamışlar o da sadece bi ilçede,adamların adları bile belli,sizin de sisteminizin de...
basri tokaç 8 yıl önce
tek atama olacak kesinlikle o da ağutostaaa kararımız kesin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@