20 Bin Ek Atama Takvimi Ne Zaman Açıklanacak?

20 Bin Ek Atama Takvimi Ne Zaman Açıklanacak? Detaylar haberimizde

Öğretmen Atamaları 22.02.2020, 23:17 22.02.2020, 23:35
20 Bin Ek Atama Takvimi Ne Zaman Açıklanacak?

20 Bin Ek Atama Takvimi Ne Zaman Açıklanacak? Detaylar haberimizde. 20 bin sözleşmeli ek öğretmen ataması müjdesini Bakan Sn Ziya Selçuk atama bekleyen öğretmen adaylarını geçtiğimiz hafta verdi. 20 ek sözleşmeli öğretmen ataması 2020 yılı içerisinde yapılacak. 20 bin ek sözleşmeli öğretmen ataması resmi duyurusunun ve atama takviminin ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor. Sosyal medyada bu konu çok merak ediliyor. Özellikle öğretmen atamaları gruplarında öğretmen adayları bu konuda çok yorumlar yaparak atama takviminin açıklanmasını merakla bekliyorlar. Hatta MEB Personel Genel Müdürü Sn Hamza Aydoğdu'na da bu konuda durmadan mesajlar atan öğretmen adayları 20 bin ek atama takvimi ve branş kontenjan dağılımlarının duyurusu bekleniyor.

20 BİN EK ATAMA TAKVİMİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Ek 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının müjdesi geçen hafta Sn Ziya Selçuk tarafından canlı yayında açıklanmıştı. Şimdi gözler MEB'e çevrildi 20 bin ek atama takvimi ne zaman ilan edilecek? Bu sorunun cevabından önce Sn Bakan'ın da belirttiği üzere bu bir 'ek atamadır'. Dolayısıyla ek atama yönetmeliğe göre 2018 ve 2019 KPSS puanları ile yapılacaktır.  Tabi yine bu konuda nihai kararı bakanlık verecekir. Özetle bu öğretmen ataması  2020 KPSS ile yapılmayacaktır. 2020 KPSS-ÖABT'nin sonuçları Eylül ayının 2. haftası açıklanacağı için bu açıklanan 20 bin ek atamada 2020 KPSS puanları ile başvuru olmayacak, doğal olarak 2020 KPSS açıklanmadan 20 bin ek atama tamamlanmış yeni ataması yapılan öğretmenler görevine başlamış olacaktır. 

Ek atama takvimi ise mülakat süreci ve yeni eğitim öğretim dönemini düşünürsek Nisan-Temmuz aylarını kapsayacak şekilde MEB tarafından ilan edilebilir. Bu konuda soru işaretlerini gidermek adına öğretmen adayları bakanlığın 20 bin ek atama takvimini açıklaması konusunda taleplerini bildiriyorlar. 20 bin sözleşmeli ek atamada duyurunun ne şekilde olacağına ve atama takvininin sürecine bakanlık karar verecektir. 

Mebpersonel.com olarak ek atama sürecini yakından takip ediyoruz. Bu konudaki gelişmeleri siz değerli okurlarımıza iletmeye devam edeceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (9)
İlköğretim Matematik Öğretmen Ad. 4 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanımıza,Sayın Maliye Bakanımıza,Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.İnşAllah bu müjdeli haberin diğer önemli boyutu olan Atama Takvimi ve Kontenjanlar en koşa zamanda bizlerle paylaşılır.Temennimiz odurki,Takvim Nisan Mayıs Ayında açıklanır biran önce atama işlemi gerçekleşir.Ek Atamada inşalla Diyarbakır il ve ilçelerine kontenjan verilir.
ali veli 4 ay önce
tahmini Mart sonu ek atama başvuruları başlar
BİRRULVALİDEYN 4 ay önce
Ek atama 2020 de içine almalıdır en adili budur. SINAVDAN HEMEN ÖNCE VEYA SINAV ESNASINDA ATAMA OLMAZ ATAM SINAVDAN SONRA OLUR. BİNLERCE ÖĞRENCİ SINAVA GİRMEYE HAZIRLANIRKEN ATAMA YAPILMASI HİÇ DOĞRU DEĞİL HERKES OTURSUN SINAVA ÇALIŞSIN ATAMLARDA SINAV NETİCESİNDEN ALINAN PUANA GÖRE YAPILSIN
2019 4 ay önce
Bence siz öğretmen olmayı düşünmeyin. Sizin ek atamaya girmeniz için 2021 yılında normal atama yapılacak ondan sonraki çıkacak olan atama ek atama olur. EK ATAMA bir hak verilip o hakkında atanamayan kişilere verilen haktır. Daha siz atanma hakkına 2021 yılında sahip olacaksınız.
Şekspir 4 ay önce
2019 mağduriyeti diye bir şey duydun mu?
Mathilda 4 ay önce
Boş yere ağlama, ders çalışmaya devam et bence. Bu atamanın adı "ek" atama. Anlamını biliyorsun değil mi? Mevcut yapılmakta olan atamanın üzerine atama, ek atama... 2020'liler 2021 Şubat ayı atamasını bekleyecekler. Bizler de 2019'da girdik 2020 yılında Şubat atamasıyla ilk defa tercih vereceğiz. Ama sen çok akıllısın 2020'de sınava girip hemen atanacaksın, öyle mi? Son iki yılda 80 bin öğretmen atanmış olacak ve bu seni korkutuyor gördüğüm kadarıyla. Korkunun ecele faydası yok, herkese iyi çalışmalar. Bu atama 2018-2019 puanıyla olacak...
NoName 4 ay önce
Adı üstünde, bu bir ek atama. 2020 yılında sınava girenler de 2021 yılının ilk ataması ile atanacak. Neyin derdindesiniz sanki bir daha hiç atama yapılmayacak mı? Sizin sınavınız eylülde açıklanıyor. Ne ara mülakata gireceksiniz de atanacaksınız acaba?
Rusça Öğretmenleri 4 ay önce
Rusça Öğretmenlerine yüksek kontenjan verilecek. Turizm Meslek Liselerinde 10.sınıfta 8 saat Rusça zorunlu oldu. 11 ve 12.sınıflarda da 6 saat görülecek. Rusça dersi 2.zorunlu yabancı dil oldu.
Seda 4 ay önce
2020 tek yıl geçerli o zaman sınav açıklandıktan sonra ek atama yapılsın ek atamaya dahil olsun 2019 iki hakkı var benim bir oh ne güzel
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@