20 Bin Öğretmen Atama Takvimi Yeniden Düzenlenmelidir

MEB, 20 Bin öğretmen atama takvimini yeniden gözden geçirmelidir.

Öğretmen Atamaları 20.02.2017, 10:14
20 Bin Öğretmen Atama Takvimi Yeniden Düzenlenmelidir

 Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen alımı için ilana çıktı. Son 15 yılda 25'ten fazla atama yapan MEB, 2017/Mart sözleşmeli öğretmen atama duyurusunda ve özellikle takvimde ilginç bir şekilde değişikliğe gitti. Yeni alınacak 20 bin sözleşmeli öğretmenin atanma tarihi belli değil. 

 Ön başvuru, mülakat, mülakata itiraz, tercihler ve atama ilk defa neredeyse 4-5 aylık bir sürece yayılmış olacak. Bakanlığın neden böyle bir takvim hazırladığı bilinmiyor fakat atama bekleyen öğretmenler Mart ayı bitmeden atamaların gerçekleşmesini istiyor.


 Milli Eğitim Bakanlığı'nın bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği meçhul fakat atama sürecinin bu kadar uzun sürece yayılması kamuoyunda ve atama bekleyen öğretmenler arasında huzursuzluğa neden oldu.

 Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (5)
ayşen 3 yıl önce
maaşları bir kaç dönem ötelemek hesaplanmış olmalı.
atama takvimi 3 yıl önce
vazgeçtik şubat ataması martta olsun
vazgeçtik mayısta olsun
vazgeçtik mayısta mülakat eylülde ise atama olsun blö blö blö ..............
bakoooo 3 yıl önce
bakanın yeri yeniden düzenlenmelidir. yurt dışı olmalı
ogretmen 3 yıl önce
lutfen bu takvim degissin mayista tekrar sinav var ondan once ne olacagimizi bilelim sinava calissakmi calismasakmi bilemedik
nur 3 yıl önce
Huzursuzluk mu!? Artık huzur kalmadı. Güvensizlik, umutsuzluk ve gözyaşı kaldı. Hayallerim umutlarım söndü. Atanmak imkanşız artık SOSYAL BİLGİLER.BENCE ARTIK BU BÖLÜMDEN ÖĞRETMEN BÖLÜMÜ AÇMAYIN. GENÇLİK HEBA OLMASIN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@